Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ohlédnutí za sympoziem „Integrativní medicína v onkologii“

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Dobrá zpráva je, že se nám lékařům zabývajícím se integrativní medicínou daří držet tempo se zahraničními trendy. Čtyřem odborným lékařským společnostem se minulý pátek v Praze povedlo uskutečnit sympozium na téma integrativní medicína v onkologii.

Ilustrační foto

První tematické sympozium proběhlo za účasti 170 lékařů a farmaceutů, což hodnotíme jako nečekaný úspěch a jasný signál, že by mohla vzniknout do budoucna tradice.

Odborný program garantovaly tyto odborné lékařské společnosti: Homeopatická lékařská asociace, Česká lékařská společnost integrativní medicíny, Společnost pro antroposofické lékaře a farmaceuty a Česká lékařská akupunkturistická společnost. Toto sympozium bylo první svého druhu. Cílem bylo představit lékařům různých specializací, jak můžou integrovat postupy CAM (komplementární a alternativní medicíny) do komplexního přístupu k onkologickému pacientovi.

„Závažná diagnóza si vyžaduje komplexní přístup,“ tato slova zazněla v přednáškách zahraničních hostů i našich přednášejících. Účastníci sympozia měli možnost seznámit se s postupy z oblasti homeopatie, akupunktury, antroposofie, fyziologické regulační medicíny a z oblasti terapie Schüsslerovými solemi.

Přednáška Dr. med. Johannese Wilkense, lékařského ředitele Kliniky Alexandera von Humboldta v německém Bad Stebenu, na téma využití jmelí v onkologii byla pro většinu účastníků novinkou i navzdory tomu, že léčba jmelím má v sousedním Německu dlouholetou tradici a je v některých indikacích proplácená zdravotní pojišťovnou. Je dobře, že se organizátorům sympozia povedlo zajistit překlad knížky Dr. Wilkense, kde popisuje své zkušenosti, jak zvolit správný druh jmelí pro konkrétního pacienta na míru, což je přístup nám homeopatům dobře známý.

Přednášky lektorek Homeopatické lékařské asociace MUDr. Ilony Ludvíkové a MUDr. Květoslavy Kacířové zaznamenaly velký úspěch a přispěly k zájmu o vzdělávací programy HLA, které byly nabízené v rámci přestávek u stánků jednotlivých společností. Kolegyně zastupující HLA a Svethomeopatie.cz překvapil velký zájem lékařů a dokonce i studentů medicíny o propagační materiály o homeopatii pro veřejnost. To dokládá, že zájem pacientů o homeopatii a ostatní metody CAM v České republice exponenciálně roste, a to i navzdory útokům a mediální masáži.

Další informace se dozvíte na stránkách: www.clsim.cz.

MUDr. Eva Kettmannová - za vědeckou radu sympozia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:16

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze