Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět močových cest

Autor: Redakce

Zánět močových cest je časté onemocnění, které je aktuální snad po celý rok. Jeho projevy mohou být intenzivní – ohrožující ledviny, jindy zas nenápadné s pouze jemnými potížemi. Příčinou může být bakteriální infekce, zadržování močení, nevhodný pitný režim, prochlazení a další. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, týden se potýkám s urologickými problémy. Začalo to močením asi každé 2–3 hodiny bez ohledu na množství vypitých tekutin. Množství moči bylo standardní. Další den se to upravilo a močení je adekvátní množství vypitých tekutin. Při močení nepociťuji pálení, až na konci močení – jakoby píchnutí posledních kapek. Moč má také jiný zápach. Nemám horečku ani bolesti měchýře, barva moči je normální. Ráda bych vyzkoušela homeopatika. Mám v plánu koupit si také lichořeřišnici.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,
extrakt z lichořeřišnice je výborný, osvědčila se mi kombinace s brusinkami.
Z homeopatik užívejte:

  • Argentum nitricum 15 C – 1x denně 5 granulí.

Pokud se stav do týdne nezlepší, napište znovu nebo vyhledejte homeopata zde na stránkách v sekci Hledám homeopata.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2021 20:35

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze