Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zvládnout rýmu za 24 hodin? Jde to!

Autor: Lucie Nestrašilová

Věřte nevěřte, ale musím se s vámi podělit o úspěch při zvládnutí rýmy během 24 hodin. Ještě dnes, týden poté, tomu nemohu uvěřit ani já sama. Ale jsem skutečně fit! 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jednoho dne se mi spustila otravná vodnatá rýma. Cítila jsem se, jako když bez přestání krájím cibuli – kýchala jsem, tekly mi průsvitné nudle (slzely mi i oči) a pocit, že si musím kýchnout, mě neopouštěl. Můj denní make-up mi nevydržel déle než 10 minut, vypadala jsem jako zombie a logicky se mi nikam mezi lidi nechtělo.

Jelikož jsem se potřebovala dát co nejdříve do kondice, cítit se dobře a vypadat pokud možno k světu, sáhla jsem po homeopatických radách na Světě homeopatie.

Symptomy jsem vychytala ideálně (nejen u rýmy a kašle je nutné přesně stanovit, jak se potíže projevují), u mě jasně vyhrála „cibule“, tedy homeopatický lék Allium cepa.

Protože jsem byla navíc dost pracovně vytížená, potřebovala jsem i Nux vomicu.

Do půllitrové láhve jsem si rozpustila 5 granulí od obou léků (Allium cepa 9 C, Nux vomica 9 C) a přes den jsem roztok poctivě popíjela. Druhý den ráno jsem si udělala roztok nový a odpoledne už jsem o rýmě nevěděla. Za dva dny na to jsem slíbila kamarádce, že si k ní půjdu zacvičit tabatu, což je devadesátiminutové intenzivní cvičení. Řekla jsem si, že to zkusím: buď se zlomím, nebo budu mít definitivně potvrzeno, že jsem v pořádku. A zvládla jsem to skvěle!

Hodně štěstí při léčbě rýmy i vám!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 14:45

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze