Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

První návštěva veterináře. Očkování a odčervení štěněte

Autor: Lucie Nestrašilová

První návštěva veterinářky s naším štěnětem byla pro naši rodinu velká událost. Jeli jsme na ni ve třech (já, můj muž a nejmladší syn, který obětoval školní výlet). Představte si, jak taková rodinka nakráčí do veterinární ordinace s jedním malým štěnětem. Moji hoši byli navíc evidentně vyplašení, kde jsme se to právě ocitli, úzkostlivě koukali na to malé „štěndo“ a úpěnlivým pohledem jí říkali: „Neboj, to nebude bolet.“ Kanie to bylo samozřejmě úplně jedno, ji zajímala vůně ordinace a vše nové kolem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Přála jsem si, aby první návštěva veterinářky proběhla u Míši Švaříčkové, která má za ta léta, co se známe, moji velkou důvěru. Chtěla jsem, aby právě Míša byla tím, s kým bude mít Kanie svou první veterinární zkušenost. A vyplatilo se, byl to super výlet. Vyrazili jsme do Luk nad Jihlavou domluveni, že přijedeme před ordinačními hodinami, aby na nás měla dostatek času. Před její ordinací však byla už půl hodinu před otevírací dobou fronta! Není náhoda, že jsme si vybrali právě ji.

Při poctivém čekání jsme si od ostatních vyslechli strasti i radosti jejich psích miláčků. Pro mě jsou pejskaři obecně nová komunita, kterou jsem dosud nepoznala, neb na hokejovém stadionu mnoho psíků nenajdete. Nicméně dosud se nám pejskaři zdají býti velmi milí a vstřícní. Jedna věc mě ale zarazila. Nerozumím tomu, proč o svých psech mluví v množném čísle: „My jsme pěkně kakali, my jsme pěkně papali…“ Řekla bych, že dokonce častěji, než když navštívíte čekárnu u pediatra. Stejné jako v čekárně u dětského lékaře je i pořadí ve frontě. Kdo dřív přišel, toho paní doktorka dříve ošetří. Žádné předbíhání. V čekárně u veterináře se vám navíc případné předběhnutí, na rozdíl od čekárny pediatra, může hodně vymstít. Pes má přece jen silnější zuby než batole.

Kanie čekalo povinné očkování. Můj muž trpěl už cestou do Luk. Představa, že bude někdo do Kanie píchat jehlou, ho děsila. Bylo to zároveň jeho první „dětské“ očkování. U dětí trpěl, jen když věděl, že jsou se mnou u zubaře, u očkování říkal: „Jste přece chlapi, ne?“ Kanie je ale holčička. Každopádně Míša nepřekvapila. Jako zkušená veterinářka hodila Kanie pár granulí a udělala „štíp“. Naše fenka nic nepostřehla a měla naočkováno.

Jelikož je očkování pro organismus zátěží, dostali jsme homeopatika, kterými můžeme tuto zátěž (příp. následky) snížit. Zde jsou doporučení zkušeného veterináře-homeopata:

  • Preventivně cca týden před očkováním a týden po něm je vhodný Phosphorus 9 C 1x denně 5 granulí.
  • V den očkování podejte lék Thuya 15 C 1x denně 5 granulí – a dále pokračujte 1 týden.
  • Pokud dojde k alergické reakci (v podobě otoku, případně zvracení), podávejte Apis mellifica 30 C a Poumon histamine 15 C každých 15–30 minut (5 granulí). Se zlepšováním příznaků prodlužujte intervaly v podávání. Samozřejmě dle situace kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Při dalším očkování hlaste, že jste posledně měli reakci (aby se použila jiná vakcína). Bohužel, někdy nastane (zejména po očkování proti leptospiróze) až fatální alergická reakce.
  • Jestliže má mazlíček oslabenou imunitu a po očkování u něj propuknou příznaky podobné nachlazení, kašle, pšíká či mu teče z nosu, podávejte lék Silicea 9 C 2–3x denně 5 granulí. Je-li unavený, chce spát, nechce se mu hýbat, dávejte mu Gelsemium 9 C 2–3x denně 5 granulí.

U naší malé Kanie proběhlo naštěstí vše bez následků, věřím, že nejen díky péči naší milé veterinářky Míši, ale i díky osvědčené homeopatii.

Jedna z mých hlavních otázek se týkala odčervení. Slyšela jsem, že psa lze odčervovat pomocí homeopatik, tak proč to nezkusit? Míša nám pro Kanie namíchala homeopatický koktejl a my doma poctivě odčervujeme. Naše Kanie „odčervovací“ roztok miluje, stejně tak homeopatické kuličky a vše, co se letmo mihne u její tlamy.

Postup, jak na to, najdete v článku zkušené čtenářky Ilony Staňkové: "Homeopatické odčervování…"

Proč svého psa zbytečně zatěžovat, když to jde šetrně?

Rady, jak šetrně léčit nejen psa, ale i kočku, najdete v knížce MVDr. Michaely Švaříčkové a MVDr. Václava Holzbauera „Poznáváme homeopatii: Jak šetrně léčit psy a kočky“, kterou vydalo nakladatelství Grada v roce 2011.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze