Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Změna teploty s novým ročním obdobím

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Vzhledem k poměrně rychlému nástupu ochlazení se kolem mě začali stále více vyskytovat lidé, kteří kašlou, mají rýmu a cítí se celkově v nepohodě. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Najela” jsem na svůj každoroční režim a nasadila jsem si ještě před příznaky 3x týdně vždy jednu celou tubičku Oscillococcina. Do toho jsem každý den preventivně brala 3x denně 5 kuliček homeopatika Phosphorus 9 C.

Protože se jedná o kapénkovou nákazu, bylo mi jasné, že určitě nějakou rýmu nebo kašel chytím, ale dle mých zkušeností mělo vše proběhnout v mnohem lehčí formě a také nemoc měla trvat kratší dobu.

A taky to tak bylo.

Vzbudila jsem se v noci zpocená a měla jsem trošku i zimnici, proto jsem nasadila Aconitum napellus 15 C a pak si ho vzala ještě jednou v noci, když jsem se probudila a převlékala se do suchého. Jelikož mi teklo z nosu a odkašlávala jsem, přidala jsem také Hepar Sulfuris Calcareum 15 C.

Dávkování Oscilla jsem zvýšila na 3x denně po dobu 7 dní. Brala jsem i svou oblíbenou Arniku montanu 9 C (svalové bolesti).

Na dráždivý kašel jsem zvolila lék Drosera 9 C, který jsem měla opakovaně co 3 hodiny. Později jsem na kašel, který přešel v hlenovitý, užívala homeopatikum Spongia tosta 9 C.

Když se mi spustila rýma, nejprve jsem ji léčila 2–3 dny lékem Nux vomica 9 C. Nosní sliznici jsem poté vysušila stejným lékem, ale v ředění 15 C.

Několikrát denně jsem pila heřmánkový čaj, kloktala šalvějí a na noc kapala na polštář éterické oleje z levandule vysokohorské nebo meduňky, která uklidňuje. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze