Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Změna teploty s novým ročním obdobím

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Vzhledem k poměrně rychlému nástupu ochlazení se kolem mě začali stále více vyskytovat lidé, kteří kašlou, mají rýmu a cítí se celkově v nepohodě. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Najela” jsem na svůj každoroční režim a nasadila jsem si ještě před příznaky 3x týdně vždy jednu celou tubičku Oscillococcina. Do toho jsem každý den preventivně brala 3x denně 5 kuliček homeopatika Phosphorus 9 C.

Protože se jedná o kapénkovou nákazu, bylo mi jasné, že určitě nějakou rýmu nebo kašel chytím, ale dle mých zkušeností mělo vše proběhnout v mnohem lehčí formě a také nemoc měla trvat kratší dobu.

A taky to tak bylo.

Vzbudila jsem se v noci zpocená a měla jsem trošku i zimnici, proto jsem nasadila Aconitum napellus 15 C a pak si ho vzala ještě jednou v noci, když jsem se probudila a převlékala se do suchého. Jelikož mi teklo z nosu a odkašlávala jsem, přidala jsem také Hepar Sulfuris Calcareum 15 C.

Dávkování Oscilla jsem zvýšila na 3x denně po dobu 7 dní. Brala jsem i svou oblíbenou Arniku montanu 9 C (svalové bolesti).

Na dráždivý kašel jsem zvolila lék Drosera 9 C, který jsem měla opakovaně co 3 hodiny. Později jsem na kašel, který přešel v hlenovitý, užívala homeopatikum Spongia tosta 9 C.

Když se mi spustila rýma, nejprve jsem ji léčila 2–3 dny lékem Nux vomica 9 C. Nosní sliznici jsem poté vysušila stejným lékem, ale v ředění 15 C.

Několikrát denně jsem pila heřmánkový čaj, kloktala šalvějí a na noc kapala na polštář éterické oleje z levandule vysokohorské nebo meduňky, která uklidňuje. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:26

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze