Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Neklidný spánek miminka

Autor: Redakce

Jsou miminka, která spinkají dlouho a klidně, jiná se zas ze spánku budí, spinkají krátce a jejich sny jsou neklidné. I zde může pomoci homeopatie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko,

potřebovala bych poradit s výběrem homeopatik. Mam dvouměsíční miminko a jeho spánek je velmi neklidný. Jde vidět, že by spinkal, ale trhá sebou a budí se často. Přes den ho musím uspat na rukou, to by vydržel i dvě hodiny. Jakmile ho položím, je za pět minut vzhůru. Když jezdíme v kočárku, nesmím zastavit, jinak se vzbudí okamžitě. V noci stále kňourá ze spaní a cuká sebou. Moc děkuju za odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková, zkušená lékařka-homeopatka.

„Dobrý den,
zkuste děťátku podávat léky:

  • BORAX 15 C a ZINCUM METALLICUM 15 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 1 dl vody, podávejte 1 dávku roztoku plastovou lžičkou 3x denně.

Nyní už není tak velké teplo, proto můžete miminko zabalit do zavinovačky. Někdy to pomůže, že sebou děti tolik necukají. Ale je to značně individuální.

Věřím, že to bude lepší a homeopatika pomohou ke klidnějšímu spánku.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:22

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze