Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Agrohomeopatie: Rostliny a stresové faktory
Autor: J. T. Holub
Abychom mohli být úspěšní při aplikacích homeopatických přípravků při léčbě rostlin, či, jak se říká, „ochraně“ rostlin, musíme si nejprve uvědomit, jakými stresovými faktory mohou rostliny trpět. Odpověď je překvapivě snadná: úplně stejnými jako lidé!

Zdroj: Shutterstock
Stres z nevyvážené jednostranné výživy (u produkčních plodin je běžné přehnojení dusíkem), extrémního počasí, poranění (při přesazování rostlin či krupobití), intoxikace cizorodými látkami (při aplikaci herbicidů či morforegulátorů) – to vše se dá ještě pochopit. Ale co stres ze špatných vztahů, velmi častého stresu v lidském společenství?
Překvapivě i zde můžeme uvést příklady z říše rostlin. Existují rostlinná společenství, která vyloženě prosperují a zachovávají si prakticky konstantní druhové složení, například druhově bohaté horské louky nebo deštný prales. Současně ale známe i opačné extrémy, kdy expanzivní druhy postupně vytlačí všechny ostatní rostliny, které se na daném stanovišti vyskytovaly. Takto agresivně se chovají například rdesno sachalinské, netykavka žláznatá, bolševník velkolepý nebo břečťan. Pěkným příkladem nezdravých vztahů mezi rostlinami jsou i rostliny parazitické, například kokotice povázka či záraza, které by bez toho, že by parazitovaly na prospěšnějších druzích jako vojtěška nebo slunečnice, vůbec nemohly přežívat. Totéž platí o polovičních parazitech, jako je například jmelí.
Základním předpokladem pro zdravý růst rostlin a případně i bohatou úrodu je jejich pěstování v podmínkách, které jim vyhovují a nezpůsobují přílišný stres. Zcela bez stresu to nepůjde nikdy, u lidí ani rostlin. Jde o to, aby stres spíše stimuloval a aby příliš neškodil. Každý rostlinný druh má více či méně vyhraněné nároky na stanoviště, půdní podmínky, vláhu, výživu, teplotu a intenzitu slunečního svitu. To je třeba respektovat. Tak rozlišujeme rostliny pro slunné polohy, polostín nebo naopak rostliny vyloženě stínomilné, které přímé sluneční záření zahubí. Rostliny vodní a mokřadní nerostou na poušti, naopak sukulentům přebytek vláhy vyloženě škodí, jejich kořeny v mokrém substrátu uhnívají. Řípa neporoste na kamenitých úbočích velehor, kde se daří skalničkám, které, jsou-li přesazeny na úživnou půdu, zpravidla uhynou nebo jen živoří, neboť jim „blahobyt“ na živiny bohaté černozemě vůbec nesvědčí. V průběhu evoluce se totiž přizpůsobily životu v drsných klimatických podmínkách s minimem živin v mělkém substrátu, jinde neprospívají.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích