Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Prvňáček...?!

Autor: Andrea Novotná

V životě člověka je pár okamžiků, které se dají označit jako mezníky. Jeden takový, je zcela jistě, úplně první den ve škole. Prvňáček. To je výraz, kterým se dá vysvětlit vše, o co v tom prvním a i v následujících dnech jde. Pokud tedy máte doma nastávající prvňáčka, nenechte si ujít zkušenost maminky, která jednoho takového "nedávno" poprvé do školy vypravila...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Novotná

Vše je poprvé. Ano, některé činnosti, které budou pravidelně probíhat už známe, třeba ze školky, ale v prvním dni ve škole, vše toto známé, nabírá úplně jiný rozměr. Už třeba jen odchod z domova, nemůže být „tak nějak kolem“ osmé, tedy pokud má rodič to štěstí, že nemá nástup do zaměstnání řízen pevným a neměnným režimem, ale je potřeba být ve škole na čas. Nebo ještě lépe s rezervou. To je něco, na co si rodiče berou poslední prázdninový týden dovolenou a věnují tento drahocenný čas nácviku. Je totiž potřeba, aby se celá rodina synchronizovala, nastolila režim, rozdělila si úkoly a hlavně, musí to vše vypadat jako náramná zábava.

Vše se děje proto, aby se nestresoval prvňáček. Vystresovaný a nevyspalý rodič (ano, nástup do školy je důvod k nespavosti) se v téhle své dovolené raduje za ostatní, nadšeně nakupuje barevné a kýčovité penály, pytlíky na bačkory, které pak už nikdy bačkory nespatří a vymýšlí, jak ještě ulehčit školní život toho svého prvňáčka. V mezičase odpovídá za svou ratolest, již notně otrávenou dotazy na těšení se do školy, že ano, moc se těšíme, že ano?! A klademe si otázku, těšíme se??

Jsou děti, většinově asi spíš holčičky, které se do školy těší tak, že prázdniny jsou utrpení, ukazují každé návštěvě školní tašku a již zmíněné penály a pomůcky. Pak jsou děti, opravdu asi spíš chlapci, kteří ne že se do školy netěší, ony to tak nějak neřeší. Zoufalí rodiče ukazují každou návštěvu obchodu kdejakou příšernou obrovskou a nepraktickou školní tašku, protože co kdyby….? A klučina koukne a řekne, já bych radši stárvors meč maminko. Ten modrý. Jako by ty čisté duše tušily, co rodič sám ví, ale přiznat nesmí, že teď už to nebude tak velká legrace. Ale příroda to tak nějak zařídila, že i tihle hraví klučíci a děvčátka koncem prázdnin začnou mít v obličeji výraz, maminko neboj, už se těším. Pak jen tak mimochodem ukážou na pěknou tašku a pronesou památnou větu….“ Tuhle tašku chci do školy“. No a je to!! Už je veselo, už se těší i rodič a pak se tedy nacvičuje vstávání, nakupují se kalhoty, které si dítko samo dokáže rozepnout v rychlosti na WC a zase zapnout a ladí se ten den, který bude mezníkem.

Den nastal, prvňáček nemůže ani dospat (jaká to změna), všichni jsou natěšení a pyšní, že došli až tak daleko. Daleko od dudlíků, plínek a vlastně jednoduchého života rodičovského. Teď už začne, sice pomalým tempem se rozbíhající, nicméně důležitý závod o to,kdo lépe, kdo více a s jakou lehkostí se více dozví. Ti prvňáčci to ještě netuší, ale může se stát, že se to dozví hodně brzo. To třeba, když se paní učitelka čerstvě usazených žáčků v lavicích zeptá, co kdo umí, nebo zná a malá Jůlinka nesměle řekne…já umím vyjmenovaná slova po B a hned je vysype z rukávu. Matěj zase umí sčítat do padesáti a Terezka i odčítat. Tentýž rodič, který si ještě před 14 dny přál jediné, ať chce synek alespoň tašku do školy, si začne kousat ret a vyčítat si, že měl synka více připravit.

Dnešní doba je zaměřená na výkony a měření, souboje začínají hned ráno bojem o místo na parkovišti a tak se v dobrém snažíme na tento život připravit i ty malé čisté duše. Zda je to dobře, nebo špatně to nevím, ale ten ret jsem si kousala a až mnohem později mne napadlo, že třeba Jůlinka má starší sestru a vyjmenovaná slova se naučila jen tak náhodou a že to, že je umí vyjmenovat neznamená, že je bude umět používat v té třetí třídě, kam vyjmenovaná slova patří. A také mne napadlo, že se mi v tom všem ten můj synek nějak ztratil. Když pak totiž koukám na fotku, kdy se před školou na můj pokyn měl usmívat, dokázal ze sebe vytlačit jen strnulý, vyděšený pohled. Uvědomím si, že prožíval mezník ve svém krátkém a přitom tak náročném životě a že obstál. I když se tak moc bál, tápal, tak obstál víc než já jako rodič, protože on Jůlince a Terezce zatleskal a já si jen dokázala hryzat ret. Mám tedy radu….věřte svým prvňáčkům, oni to zvládnou lépe než vy.

A na závěr pro vás máme pro případ potíží se spaním homeopatické doporučení. U dětí vyzkoušejte homeopatický přípravek Sedalia - 1 lžičku večer...Rodičům pak doporučujeme Sedatif PC - 1-2 tablety 3x denně - ráno, v poledne a večer. Tablety nechat rozpustit pod jazykem.

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Andrea Novotná

Autor: Andrea Novotnávystudovala SZŠ, praxe ARO

Andrea Novotná vystudovala Střední zdravotní školu, pracovala mnoho let jako odborná zdravotní sestra na oddělení ARO, v Krajské nemocnici v Ústí nad Labem. I když v průběhu let v oboru nepracovala, zdravotní problematika je stále jejím velkým koníčkem. 

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 00:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze