Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie může pomoci každému, je jen třeba znát její možnosti a omezení

Autor: Externí zdroj

Stále více přibývá lidí, kteří spoléhají na sílu homeopatie. Ta pro mnohé z nich představuje šetrnější alternativu k běžným lékům, které mají řadu nežádoucích účinků, jiným zase přináší úlevu při vleklých obtížích, od kterých jim klasická léčba nepomáhá. O výhodách i nevýhodách, které má homeopatie oproti klasické medicíně, jsme hovořili s MUDr. Jaroslavem Čuperou, který se pohybuje v obou těchto oblastech. Působí totiž jako lékař na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v Nemocnici Ivančice a zároveň provozuje svou vlastní homeopatickou praxi. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Není obvyklé, aby se aktivní lékař zároveň věnoval i homeopatii. O jakou oblast jste se zajímal dříve a co vás přivedlo k té druhé?

Když mi bylo asi 15 let, vyšla v té době naprosto ojedinělá a průkopnická kniha MUDr. Josefa Jonáše Křížovka života. Přečetl jsem ji jedním dechem a to mě inspirovalo do mého dalšího profesního života. Při studiu medicíny jsem se další souhrou náhod setkal s lékařem, který se věnoval také akupunktuře a homeopatii a dovedl mě ještě jako medika na první kurzy homeopatie. Po promoci mě to táhlo k intenzivní medicíně, ale souběžně jsem se vzdělával i v homeopatii a dalších oborech alternativní medicíny.

Mohou se klasická medicína a homeopatie doplňovat?

Jsem přesvědčen, že ano. Když budu citovat slova MUDr. Hany Váňové, první předsedkyně Homeopatické lékařské asociace: „Medicína je jen jedna a homeopatie je její součástí.“ Když chci někoho léčit, měl bych vědět, co se v jeho těle děje a proč. Poté si můžu vybrat, která metoda bude pro konkrétního pacienta nejvhodnější.

Jaké argumenty uvádíte, když někdo tvrdí, že homeopatie nemá vědecky ověřené účinky?

Účinky homeopaticky ředěných látek jsou prokázány jak na rovině fyzikálněchemické a molekulární, tak i na rovině buněčné. Pozitivní účinky homeopatie ale nepotvrzují jen jasné důkazy mnohých klinických studií, ale také statistiky na desetitisícových souborech pacientů, například z dob rozšíření španělské chřipky na počátku minulého století v USA. Úmrtnost homeopaticky léčených pacientů na chřipku byla mnohonásobně menší než u nemocných léčených klasickým způsobem. Nedávno propukla epidemie leptospirózy na Kubě a jako prevence se opět osvědčila homeopatika.

V čem je podle vás největší výhoda homeopatik oproti klasickým léčivům?

V první řadě nefungují na stejném principu jako klasické léky, které tělo zatěžují nežádoucími účinky a nepříznivě reagují s jinými léky. Mohou je tedy bez problémů užívat těhotné ženy, děti od nejútlejšího věku i staří a oslabení pacienti. Správně zvolený homeopatický lék také dokáže zlepšit zdravotní stav člověka na více úrovních.

Celý rozhovor s MUDr. Jaroslavem Čuperou si můžete přečíst na webu: uLékaře.cz.

Autor článku: Tereza Endrštová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze