Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Integrativní možnosti řešení neplodnosti

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Podíl ženské a mužské příčiny neplodnosti je procentuálně zhruba stejný. Příčiny se často prolínají a kumulují. Základem řešení je správná celostní diagnostika a zjištění kořene příčiny problému. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V případě somatické příčiny je nejčastější volbou klasické medicínské řešení. Může jím být v určitých případech inseminace, chirurgický zásah (nejčastěji laparoskopie) nebo metoda IVF (fertilizace in vitro), která ale s sebou přináší – kvůli řízené externí hormonální stimulaci – možná rizika a komplikace (jako např. hyperstimulační syndrom).

Existují také další možnosti, které lze pojmenovat a vnímat jako integrativní (psychosomatické) postupy. Mezi ně řadíme např. psychoterapii, homeopatii a tkáňové soli, terapii Bachovými květovými esencemi, gemmoterapii, akupunkturu, kraniosakrální terapii, různé formy pohybové terapie (např. mohendžodáro) včetně fyzioterapie – nejčastěji metodou dle Mojžíšové, dále fytoterapii, aromaterapii či arteterapii. Tyto metody lze podle typu obtíží a konkrétního člověka využít jednotlivě nebo ve vhodné kombinaci. Možné je jejich komplementární využití ke klasické medicínské léčbě (je-li příčina zejména na těle – somatická) a také pro zvýšení jejího efektu a zmírnění rizika komplikací. Samostatně pak jako šetrnou a účinnou metodu zejména v případech psychosomatické příčiny. Zásadou ale je, že léčbu by měl vždy vést zkušený terapeut.

Vybrané homeopatické léky u muže: Nux vomica, Lycopodium, Thallium aceticum, Selenium metallicum, Agnus castus, Aurum metallicum, Radium bromatum (po chemo- a radioterapii), Sabal serrulata, Plumbum, Cannabis indica, Folliculinum.

Z fytoterapie se používá nejčastěji rozmarýn.

Aromaterapie pro muže: tymián, kmín římský, šalvěj lékařská a muškátová, bazalka, cedr, andělika.

Vybrané homeopatické léky u ženy: Gelsemium, Argentum nitricum, Aconitum; Natrum muriaticum, Kalium carbonicum, Calcarea carbonica; Pulsatilla, Sepia, Staphysagria; Thuya, Nux vomica, Helonias dioica; Folliculinum, Luteinum, Lac caninum; Luesinum, Medorrhinum; Viburnum opulus, Sabina, Secale cornutum; jaterní léky (pro podporu endokrinní činnosti organismu): Lycopodium, Hydrastis, Chelidonium, Taraxacum; Arnica, Actaea racemosa; Silicea, Graphites, Calcarea fluorica (srůsty po infekcích).

Aromaterapie pro ženu (s fytohormonálními a tonizačními účinky): cypřiš, šalvěj muškátová, geránium, koriandr, fenykl, heřmánek římský, meduňka, ylang-ylang, růže, jasmín, neroli, santalové dřevo.

Preventivní opatření začínají nejpozději v mateřském lůně, a to u obou pohlaví. Často by bylo možné vzniklé obtíže vystopovat právě v tomto období.

Preventivní doporučení pro muže: minimalizovat chemické a hormonální zevní vlivy, nenosit mobil v kapse, nepracovat s PC na klíně, nenosit dlouhodobě příliš těsné spodní prádlo a oblečení, dbát na přiměřený pohyb, vhodnou stravu s dostatkem minerálů, vitamínů – zejména antioxidantů (např. selen) nejlépe z přirozených zdrojů, udržovat si optimální hmotnost a využívat pravidelně tzv. psychohygienické techniky (prevence a zvládání stresu), nechovat se promiskuitně a dbát na ochranu a dobrou hygienu pohlavního života, pěstovat kvalitní vztahy.

Preventivní doporučení pro ženy: minimalizovat chemické a hormonální zevní vlivy (včetně hormonální antikoncepce), neodkládat těhotenství do vyššího věku, detoxikovat tělo, vyladit šetrně vzniklé hormonální dysbalance, dbát na přiměřený pohyb, stravu a hmotnost, pracovat na možných překážkách souvisejících s transgeneračním přenosem po ženské linii, využívat pravidelně tzv. psychohygienické techniky (prevence a zvládání stresu), nechovat se promiskuitně a dbát na ochranu a dobrou hygienu pohlavního života, pěstovat kvalitní vztahy.

Hodně zdaru ve vašem vědomém rodičovství! 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.Odborná asistentka, Lékařská fakulta MU Brno, Katedra porodní asistence

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:19

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze