Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Integrativní možnosti řešení neplodnosti

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Podíl ženské a mužské příčiny neplodnosti je procentuálně zhruba stejný. Příčiny se často prolínají a kumulují. Základem řešení je správná celostní diagnostika a zjištění kořene příčiny problému. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V případě somatické příčiny je nejčastější volbou klasické medicínské řešení. Může jím být v určitých případech inseminace, chirurgický zásah (nejčastěji laparoskopie) nebo metoda IVF (fertilizace in vitro), která ale s sebou přináší – kvůli řízené externí hormonální stimulaci – možná rizika a komplikace (jako např. hyperstimulační syndrom).

Existují také další možnosti, které lze pojmenovat a vnímat jako integrativní (psychosomatické) postupy. Mezi ně řadíme např. psychoterapii, homeopatii a tkáňové soli, terapii Bachovými květovými esencemi, gemmoterapii, akupunkturu, kraniosakrální terapii, různé formy pohybové terapie (např. mohendžodáro) včetně fyzioterapie – nejčastěji metodou dle Mojžíšové, dále fytoterapii, aromaterapii či arteterapii. Tyto metody lze podle typu obtíží a konkrétního člověka využít jednotlivě nebo ve vhodné kombinaci. Možné je jejich komplementární využití ke klasické medicínské léčbě (je-li příčina zejména na těle – somatická) a také pro zvýšení jejího efektu a zmírnění rizika komplikací. Samostatně pak jako šetrnou a účinnou metodu zejména v případech psychosomatické příčiny. Zásadou ale je, že léčbu by měl vždy vést zkušený terapeut.

Vybrané homeopatické léky u muže: Nux vomica, Lycopodium, Thallium aceticum, Selenium metallicum, Agnus castus, Aurum metallicum, Radium bromatum (po chemo- a radioterapii), Sabal serrulata, Plumbum, Cannabis indica, Folliculinum.

Z fytoterapie se používá nejčastěji rozmarýn.

Aromaterapie pro muže: tymián, kmín římský, šalvěj lékařská a muškátová, bazalka, cedr, andělika.

Vybrané homeopatické léky u ženy: Gelsemium, Argentum nitricum, Aconitum; Natrum muriaticum, Kalium carbonicum, Calcarea carbonica; Pulsatilla, Sepia, Staphysagria; Thuya, Nux vomica, Helonias dioica; Folliculinum, Luteinum, Lac caninum; Luesinum, Medorrhinum; Viburnum opulus, Sabina, Secale cornutum; jaterní léky (pro podporu endokrinní činnosti organismu): Lycopodium, Hydrastis, Chelidonium, Taraxacum; Arnica, Actaea racemosa; Silicea, Graphites, Calcarea fluorica (srůsty po infekcích).

Aromaterapie pro ženu (s fytohormonálními a tonizačními účinky): cypřiš, šalvěj muškátová, geránium, koriandr, fenykl, heřmánek římský, meduňka, ylang-ylang, růže, jasmín, neroli, santalové dřevo.

Preventivní opatření začínají nejpozději v mateřském lůně, a to u obou pohlaví. Často by bylo možné vzniklé obtíže vystopovat právě v tomto období.

Preventivní doporučení pro muže: minimalizovat chemické a hormonální zevní vlivy, nenosit mobil v kapse, nepracovat s PC na klíně, nenosit dlouhodobě příliš těsné spodní prádlo a oblečení, dbát na přiměřený pohyb, vhodnou stravu s dostatkem minerálů, vitamínů – zejména antioxidantů (např. selen) nejlépe z přirozených zdrojů, udržovat si optimální hmotnost a využívat pravidelně tzv. psychohygienické techniky (prevence a zvládání stresu), nechovat se promiskuitně a dbát na ochranu a dobrou hygienu pohlavního života, pěstovat kvalitní vztahy.

Preventivní doporučení pro ženy: minimalizovat chemické a hormonální zevní vlivy (včetně hormonální antikoncepce), neodkládat těhotenství do vyššího věku, detoxikovat tělo, vyladit šetrně vzniklé hormonální dysbalance, dbát na přiměřený pohyb, stravu a hmotnost, pracovat na možných překážkách souvisejících s transgeneračním přenosem po ženské linii, využívat pravidelně tzv. psychohygienické techniky (prevence a zvládání stresu), nechovat se promiskuitně a dbát na ochranu a dobrou hygienu pohlavního života, pěstovat kvalitní vztahy.

Hodně zdaru ve vašem vědomém rodičovství! 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.Odborná asistentka, Lékařská fakulta MU Brno, Katedra porodní asistence

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.8.2019 11:02

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze