Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vyrobte si luxusní šlehané máslo k péči o pleť

Autor: Bc. Martina Ondrová

Jak vyrobit přírodní kosmetiku doma? Pro míchání domácí kosmetiky nepotřebujete žádné drahé laboratorní vybavení. Vystačíte si s tím, co najdete v kuchyni. Vařič s vodní lázní pro ohřátí surovin, kuchyňskou digitální váhu vážící alespoň na gramy a ruční elektrický mixér. Oleje a hydroláty můžete zpočátku ohřívat v menších zavařovacích sklenicích. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.cremes.cz

Pro začátek si připravte dvě sklenice od marmelády. Časem zjistíte, že velmi praktické jsou laboratorní kádinky. Dají se postavit přímo na elektrický vařič nebo keramickou desku. Suroviny lze míchat elektrickým ručním nebo tyčovým mixérem.

Začínáte s výrobou domácí přírodní kosmetiky? Vyrobte si šlehané tělové máslo z bambuckého másla. Je to velmi snadné. Připravte si obyčejný ruční mixér se dvěma vrtulkami. Odvažte do vyšší nádoby například sto gramů bambuckého másla a nechte jej trochu změknout při pokojové teplotě. Pak máslo nakrájejte nožem na menší kousky nebo rozmačkejte vidličkou. Přilijte stejné množství mandlového oleje a začněte šlehat. Zpočátku to jde ztuha, ale po několika minutách hmota zdvojnásobí svůj objem a zbělí. Přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a ještě několik minut míchejte. Směs nemusíte konzervovat, protože neobsahuje vodu. Všechny vzácné látky zůstanou uchované, protože bambucké máslo neohříváte. Šlehané bambucké máslo výborně hydratuje, zklidňuje a zjemňuje pokožku.

Recept můžete vylepšit tím, že nahradíte část mandlového oleje vzácným olejem z rakytníku řešetlákového. Ten se doporučuje také při akné nebo ekzému. Tělové máslo navíc získá krásný oranžový odstín.

Pokud si netroufáte začít s výrobou přírodní kosmetiky doma, poohlédněte se na internetu. Najdete tam jistě nabídku kurzů výroby kosmetiky, ve kterých si vše vyzkoušíte pěkně krok za krokem. 

Další informace naleznete na: www.cremes.cz a blog.cremes.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:18

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze