Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora imunitního systému

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Začátek podzimu a ochlazení počasí působí na náš imunitní systém. Je vhodné se na chladnější dny připravit, posílit náš imunitní systém, a tím preventivně předcházet nemocem.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Základ posílení imunity vidím v režimových opatřeních:

 • Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, nejlépe za každého počasí. Razím heslo „Není špatné počasí, jen špatné oblečení!"
 • Během podzimu je fajn navštívit jednou nebo víckrát saunu (pozor u malých dětí a pacientů se srdečním onemocněním).
 • Vhodná strava: pestrá, složená hlavně ze sezónních potravin z lokálních zdrojů. S ochlazením počasí déle vaříme, pečeme a zařazujeme prohřívací potraviny (pohanka, luštěniny, zeleninovo-masové vývary, jáhly, rýže, ořechy, cibule, česnek, křen, skořice,...).
 • Teplé snídaně (kaše, husté polévky,...) po ránu nastartují organismus a zabrání vnitřnímu prochlazení, a tím oslabení imunity.
 • Teplé tekutiny během dne – čaje (např. šípkový nebo ze sušeného ovoce), teplá voda nebo bylinkové čaje.
 • Vit. C – nejlépe z přírodních zdrojů: rakytníková šťáva, šťáva z aronie, černého bezu, kysané zelí a pickles (1–2 polévkové lžíce denně), dostatek čerstvého ovoce i zeleniny, křížaly (domácí sušené ovoce). 

Imunitní systém můžeme také šetrně podpořit pomocí homeopatik:

První dva homeopatické léky můžete předepsat v prevenci respiračních onemocnění dětem, dospělým i seniorům:

 • Silicea 15 C – tento lék doporučuji dětem i dospělým, kteří jsou během zimy často nemocní. Trpí hlavně na opakované rýmy, záněty horních cest dýchacích a záněty středního ucha. Dávkování: po nástupu do školy, školky 1x denně po dobu 7 dnů, pak 1x týdně po dobu 6 týdnů, k tomu 2x týdně Oscillo.
 • Oscilococcinum je vhodné na podporu protivirové imunity. Dávkování doporučuji od září 1x týdně, jak začnou být v kolektivu bacily a nemocní lidé, zvýšíme na 1x denně nejlépe ráno před cestou do školy, školky nebo práce, a pokud sami na sobě cítíme první příznaky nachlazení, podáváme 3x denně.

Osvědčené schéma na podporu imunity pro často nemocné děti:

Po: Oscillo
Út: Sulfur iodatum 9 C (na posílení sliznic respiračního traktu)
St: Silicea 15 C (posílení imunity)
Čt: Oscillo
Pá: Sulfur iodatum 9 C

Tento předpis platí na 6 týdnů. Pak následuje měsíc pauza a můžete nasadit znovu.

Další homeopatické léky volte podle situace:

 • Pokud dítě chodí do plavání – Dulcamara 15 C – podáváme ráno a večer v den plavání jako prevenci prochlazení působením vlhkého chladu.
 • Pokud trpíte na chudokrevnost – Ferrum phosphoricum 9 C – podporuje krvetvorbu a hladinu železa v krvi. Dostatečné množství železa v organismu podporuje prokrvení tkání a zásobování buněk kyslíkem. Ferrum phosphoricum je také lék pro první fázi zánětu a mírnou teplotu – má protizánětlivé účinky, je vhodný při prvních příznacích respiračních onemocnění a také pro rekonvalescenci organismu po nemoci. Dávkování 2–3x denně.
 • Když došlo k prochlazení a „něco na nás leze" – Aconitum 9 C – je výborný lék na prochlazení. Pokud cítíme, že jsme venku profoukli nebo promrzli, podáme preventivně několik dávek po jedné hodině. Nedojde pak k rozvoji nachlazení, nebo příznaky nejsou tak silné.

Po prochlazení také vždy doporučuji napařit nohy v teplé lázni, můžeme přidat aroma olejíčky s protizánětlivým účinkem (eukalyptus, tea tree, borovice, levandule, pomeranč, citron).

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze