Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Když se maminky necítí v šestinedělí dobře

Autor: Redakce

Naši lékaři ve svých ordinacích dennodenně řeší problémy svých pacientů. Na dnešním příběhu vám představíme další situaci, kdy můžete vyzkoušet homeopatickou léčbu. Necelý měsíc po porodu prvního dítěte se vydala do ordinace MUDr. Čupery mladá žena. Trápilo ji, že ke svému dítěti cítí až odpor, nechce jej kojit, když dítě pláče, nejde ho utěšit, naopak sama propláče i hodiny. U dítěte se navíc začínají projevovat kojenecké koliky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jistě cítíte tíživost této situace. Lékař-homeopat reaguje pečlivě zvolenými dotazy nejen ohledně příznaků, ale i dalších okolností, které vznik problému provázely. V tomto případě se dozvěděl, že se jednalo o plánované těhotenství bez komplikací, rodiče se na své děťátko těšili. Porod maminka popsala jako poměrně hladký, upřesnila také, že v jeho průběhu dostala „něco proti bolesti“, epidurální anestezii a oxytocin. S prvními komplikacemi se setkala jak u miminka, tak u sebe až po porodu. Miminko lapalo po dechu a muselo na 1 den do inkubátoru. Toto odloučení u maminky vyvolalo divné pocity. Ona sama musela podstoupit kvůli nepřestávajícímu krvácení revizi v celkové anestezii, poté se potýkala s únavou a točila se jí hlava.

Hluboká únava pokračovala i po návratu z porodnice spolu s rozporuplnými pocity, kdy nechtěla být úplně sama, na druhé straně od partnera, který by jí společnost poskytnout mohl, si také držela odstup.

To jsou v kostce informace, které lékař od pacientky dostal a na základě nichž sestavil svůj první předpis homeopatických léků.

Po třech týdnech následovala kontrola. Pacientka se cítila mnohem lépe. Sdělila, že podrážděná byla v uplynulých týdnech jen zřídka, únava přicházela až s večerem, což odpovídá běžnému očekávání. S miminkem si začala budovat pěkný mateřský vztah.

Lékař jí předepsal další kombinaci léků upravenou podle nového stavu a potřeb a vyzval ji, aby se, bude-li to nutné, opět dostavila.

Na začátku to byl velice smutný příběh, na konci může mít pacientka radost, že našla řešení svého problému. Pokud jste se po porodu potkala s podobnými pocity, jednou z možností je navštívit lékaře-homeopata (kontakt na nějakého z okolí můžete najít na našem webu) a pokusit se jít stejnou cestou, jako aktérka dnešního příběhu.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:37

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze