Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mateřská škola poprvé?! Už teď se bojím, co bude!

Autor: Lucie Nestrašilová

Chystáte se vrátit po mateřské zpět do práce a máte obavy, že vaše dítě vstup do mateřské školy nezvládne? A zvládnete vy změnu životního rytmu?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Náš nejmladší syn šel poprvé do školky před dvěma lety. Letos bude tedy "mazák":-) Jako rodinný benjamínek obklopený láskou a neustálou péčí se na školku příliš netěšil. Nevěděl sice, oč jde, ale tušil, že na něj šijeme nějakou „boudu“. "Bráchové jsou již velcí, dva dospělí, dva školáci, ale do školky žádný z nich nechodí...?", říkal si zřejmě ve chvílích, kdy jsme doma začali mluvit na téma školka.

Na přípravě životní změny nejmladšího syna jsem začala intenzivně pracovat již na začátku léta. Domluvila jsem se se všemi syny, aby se občas zmínili o tom, jak je to ve školce parádní, jak do ní chodili rádi a jak se má dobře, že může jít právě do školky! Moje malé rodinné PR pokračovalo až do září. Hned první zářijový den nastal den D. Přivedla jsem syna na zcela neznámé místo a čekala, jaká bude jeho reakce. První dojem byl dobrý, když však zjistil, že maminka z budovy školky odchází, začal plakat a tato situace se opakovala celý první měsíc.

Postupně se zhoršovaly i ranní odchody z domova. Pološílená jsem běhala po bytě a hledala jsem schovávajícího se syna, abych ho mohla obléknout. Postupně jsem byla nucena běhat za ním po garáži a řvoucího ho soukat do auta, aby se posléze před školkou opakoval ten samý scénář. Přesvědčování příliš nepomáhalo a tak jsem musela sebrat všechny síly, uchopit ho do náruče a přenést rovnou do třídy, kterou paní učitelka po našem příchodu obratem zamkla, aby syn neutekl. Obdivovala jsem přístup celého kolektivu školky, jak skvěle svou roli „trýznitelek“ zvládal. Každý den mě udivovala profesionalita a vlídný přístup, jakým k „trpícím“ dětem paní učitelky přistupovaly.

Průběh adaptace byl pro celou rodinu velmi náročný, ale s pomocí skvělého zázemí ve školce jsme do dvou měsíců vše zvládli. Dnes vzpomínáme na adaptační období s úsměvem. S radostí každý den pozorujeme, jak náš nejmenší syn zraje, jak mu pobyt ve školce neuvěřitelně prospívá. Syn se naučil žít podle určitých pravidel, která jsou jiná než pravidla uplatňovaná v rámci naší rodiny. Zvykl si na život v kolektivu svých vrstevníků, naučil se dělit se o hračky, jíst jídla, které by doma nikdy nejedl, umí nazpaměť spoustu písniček a básniček, maluje krásné obrázky. Jeho vývoj získal zcela nový rozměr. Postupně se učí odpoutat se od rodiny, svůj den má rozdělen na čas před obědem, po obědě, po spaní, kdy nemá ve školce řízený program a může si se svými novými kamarády hrát s hračkami až do doby, než pro něj přijde maminka...

Jde vaše dítě poprvé do školky? Nebojte, nejste v tom sami. Obrňte se trpělivostí a hlavně to nevzdávejte! Čas smíření vašeho dítěte s realitou určitě přijde! U někoho dříve, u jiného později. Jednou se tomu budete smát... Já už to dnes vím:-)))


 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:17

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze