Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

"Můj postoj k homeopatii je pozitivní," říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Po úspěšné sérii rozhovorů o tom, jak se léčí herci, moderátoři a naši vrcholoví sportovci a o jejich názoru na homeopatii, reagujeme na další podnět našich čtenářů. Zajímá vás, jaký názor mají na homeopatii naši politici. Někteří se otevřeně vyjadřují k tomu, že by uvítali, kdyby politické strany ve svých volebních programech uváděly jako jeden z bodů právě podporu komplementárních léčebných metod.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA

Postoj našeho ministra zdravotnictví k postavení homeopatie je pro nás klíčový, proto vám přinášíme rozhovor s ním a jménem Homeopatické lékařské asociace děkujeme panu ministrovi Mgr. et Mgr. Adamu Vojtěchovi, MHA za jeho vstřícnost vůči potřebám široké veřejnosti.

Pane ministře, jaký je Váš postoj k homeopatii a homeopatickým léčivům, která jsou registrovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv? Považujete za důležité, aby byly stále součástí medicíny?

Můj postoj k homeopatii je pozitivní. Myslím si, že je to skutečně dobrá alternativa ke klasickým léčivým přípravkům. Myslím, že by skutečně měly být součástí medicíny, byť se domnívám, že by bylo dobře, aby homeopatie byla v rukou lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka, který má na to vzdělání. Nemyslím si, že je dobře, pokud tuto metodu praktikuje někdo, kdo je zcela mimo zdravotnictví.

Kdo by podle Vás měl vyučovat homeopatii a kdo by mohl homeopatickými léčivy léčit?

Pokud jde o vyučování, tak je otázkou, zda to může být součástí výuky na farmaceutických fakultách nebo lékařských fakultách, nebo by to byl nějaký speciální kurz, to nedokážu úplně vyhodnotit. Ale skutečně si myslím, že by homeopatie, byť je to trošku jiná disciplína, než ta „standardní“ medicína a farmakoterapie, by zkrátka měla být v rukou lékaře nebo obecně zdravotnického pracovníka, protože by ji neměl předepisovat a aplikovat každý.

Léčil jste se Vy sám někdy homeopaticky a jaké máte s touto léčbou zkušenosti?

Homeopatii jsem hodně používal, když jsem byl například nachlazený a musím říct, že moje zkušenosti byly pozitivní.

Autorizovaný rozhovor

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:00

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze