Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak se z otce pěti synů stane matka v šestinedělí?

Autor: Lucie Nestrašilová

To máte tak. Dlouhá léta odoláváte přání manžela, který si vždycky přál psa, až po mnoha letech podlehnete a záhy máte doma štěně. Nejednalo se o spontánní, ale naopak o velmi promyšlené rozhodnutí. Po mém „ano“ jsme doma měsíc diskutovali, zda již nastal ten správný čas na pořízení domácího mazlíčka, či nikoli.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zvažovali jsme všechna negativa, která by nám život se psem mohl přinést. Nakonec jsme se rozhodli srdcem. Po pěti synech, z nichž čtyři jsou již samostatné jednotky, nám doma „zbyl“ jen benjamínek, tak proč si ten náš obytný prostor zase trošku neoživit?

Jmenuje se Kanie.

Jelikož to bylo rozvážné rozhodnutí mého zodpovědného muže, od první chvíle bylo jasné, že hlavní péče o nové mimi bude tentokrát na něm. Bude to jeho první „mateřská“. Avšak to, že se z mého muže stane ze dne na den přecitlivělá matka v šestinedělí, jsem netušila.

Jako správná prvomatka si i on našel svou „porodní asistentku“ ve psím světě – Štěpánku, která se zabývá výchovou (i převýchovou) psů. Celá rodina jsme se s ní sešli ještě týden předtím, než jsme si Kanie přivezli domů, abychom předem eliminovali výchovná rizika plynoucí z příchodu nevinného štěněte domů. Milá Štěpánka mého muže uklidnila, že nemusí s výcvikem začínat hned, že je Kanie zatím štěně a bude si chtít pouze hrát.

Kanie s námi žila teprve týden a my už jsme každý den prožívali jeden příběh za druhým. Například, když můj muž odjížděl poprvé sám s Kanie na Slávii na benjamínkův zápas. Po návratu domů mi říká: „Lukásku, když s ní někam pojedeš, tak se musíš chystat minimálně o 15 minut dřív a vše si pečlivě promyslet. Nejdřív mi totiž běhala po garáži a pak mi došlo, že musím tu její boudu dát do auta přesně tam, kde je zeď. Ale jak vyjet s autem, když mám psa pod koly? Pak jí musíš zapnout tu střechu, abys ji nechytala za jízdy. No a pak, když s ní pojedeš po tréninku domů, dej ji nejdřív vyčůrat, mně po cestě zpátky kníkala, tak jsem musel zastavit u pumpy. A nezapomeň si sebou sbalit...“

Já na to: „Muži můj, tohle já dělám každý den, když jezdím na trénink nebo na zápas nebo kamkoli jinam s dětmi nebo i s tebou. Zatímco ty v klidu sleduješ „highlighty NHL“, já mezitím chystám vše, co budeme na cestách potřebovat – a to s dostatečným předstihem – a až pak vám dám povel, vy se obléknete a jdeme. To všechno, co mi popisuješ, je jako vyrazit ven s miminkem – zabalit jídlo, přebalit, naložit kočár, dát dítě do autosedačky... Já to vážně už roky důvěrně znám.“ Naše role se ze dne na den obrátily. Myslím, že teď už před odjezdem z domova nebude mít na sledování „highlightů“ čas.

Po týdnu můj muž pokorně připustil: „Jo přiznávám, cítím se jako prvorodička v šestinedělí! V noci pozoruji Kanie, jak se jde napít, a říkám si: ‚Sakra, asi jí je vedro!‘ – no a jdu jí vyndat ty dvě deky, co jsem jí předtím naskládal do pelíšku, aby spala na měkkém. Pak se ale Kanie začne domáhat toho, abych si ji vzal k sobě na matraci, a mě hned napadne: ‚Sakra, teď asi leží na tvrdým, když tam nemá ty deky!‘ Po návratu ze zimáku, kde spala zabalená až po uši, nám začala doma rychle dýchat a já hned na sítích začal hledat nejbližší veterinární stanici, protože mi bylo „jasný“, že nám tam Kanie nastydla a že je nemocná. Nebyla. Naštěstí. Pro tentokrát. Ženo má, řeknu ti, že vy holky jste fakt dobrý, když odchováte ta naše lidská mláďata až do věku, kdy si s nimi my otcové už můžeme začít jen hrát! Do teď jsem netušil, jaká je to starost! Máte můj respekt!“

Po dvou týdnech už se můj muž dostává pomalu do normálu. Přestal s ní spát v obýváku na zemi a přesunul se do mé pracovny – i se psem. Nicméně matraci vyměnil za postel, takže určitý posun tam je. Každé ráno chodí s Kanie vyprovázet našeho jedenáctiletého syna do školy (ten jde samozřejmě o pět metrů před nimi, neb nechápe, proč s ním jde táta v šesté třídě do školy, když ho dříve doprovázel jen první školní den). Začal také s Kanie chodit na socializaci štěňat, a přestože je svým založením ortodoxní introvert, stal se z něj sociálně nejzdatnější pejskař v Černošicích a okolí, neboť aktivně zastaví každého, kdo má vedle sebe jakéhokoli čtyřnohého mazlíčka, a horlivě se ptá, jak to šestinedělí prožívali oni a kdy je vhodné zapsat psa na Harvard. Náš benjamínek to posledně okomentoval slovy: „Tatínku, neměl bys bejt tak vlezlej.“

Inu, přiznávám, to malé štěně přineslo nejen do našeho obytného prostoru hodně velké oživení.

P.S. Za týden nás čeká první návštěva veterináře. A vy, kdo máte doma čtyřnohého mazlíčka se už nyní můžete těšit na nové příběhy ze života Kanie, psa, který je již teď předurčen ke studii účinnosti homeopatik na zvířatech. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze