Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vlčí zrno

Autor: Redakce

Víte, jaký je rozdíl mezi tzv. vlčím a ječným zrnem? Ječné zrno je zánět mazové žlázky u řasy na očním víčku. Projeví se jako bolestivá bulka na očním víčku, pálí, objeví se zarudnutí a otok. Vlčí zrno je cysta v oblasti očního víčka vzniklá ucpáním Meibomovy žlázky, což je nebolestivý uzlík nejčastěji na horním víčku. Rozdíl je také v lokalizaci: ječné zrno se objevuje na okraji očních řas, vlčí zrno uvnitř očního víčka.

Ilustrační foto
Zdroj: Pixabay

Na naši poradnu se obrátila čtenářka s dotazem, který se týká vlčího zrna:

„Dobrý den, má dvouletá dcera trpí od letošního dubna vlčím zrnem. U oční lékařky dostala antibiotické kapky, ale nijak nepomohly. Zrno má v očičku stále, časem se samo zatáhlo a je nyní malinké – z vnější strany skoro už neviditelné. Z vnitřní strany je červené. Před týdnem se jí udělalo zrno v druhém oku. Prosím o radu, jak a čím léčit? Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den,
dcerce nyní podávejte homeopatické léky: 

  • BELLADONNA 9 C + STAPHYSAGRIA 9 C – 5 granulí od každého léku 3x denně.
  • V případě hnisání pak lék SILICEA 15 C + HEPAR SULFUR 30 C – 5 granulí od každého léku 2x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze