Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vlčí zrno

Autor: Redakce

Víte, jaký je rozdíl mezi tzv. vlčím a ječným zrnem? Ječné zrno je zánět mazové žlázky u řasy na očním víčku. Projeví se jako bolestivá bulka na očním víčku, pálí, objeví se zarudnutí a otok. Vlčí zrno je cysta v oblasti očního víčka vzniklá ucpáním Meibomovy žlázky, což je nebolestivý uzlík nejčastěji na horním víčku. Rozdíl je také v lokalizaci: ječné zrno se objevuje na okraji očních řas, vlčí zrno uvnitř očního víčka.

Ilustrační foto
Zdroj: Pixabay

Na naši poradnu se obrátila čtenářka s dotazem, který se týká vlčího zrna:

„Dobrý den, má dvouletá dcera trpí od letošního dubna vlčím zrnem. U oční lékařky dostala antibiotické kapky, ale nijak nepomohly. Zrno má v očičku stále, časem se samo zatáhlo a je nyní malinké – z vnější strany skoro už neviditelné. Z vnitřní strany je červené. Před týdnem se jí udělalo zrno v druhém oku. Prosím o radu, jak a čím léčit? Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den,
dcerce nyní podávejte homeopatické léky: 

  • BELLADONNA 9 C + STAPHYSAGRIA 9 C – 5 granulí od každého léku 3x denně.
  • V případě hnisání pak lék SILICEA 15 C + HEPAR SULFUR 30 C – 5 granulí od každého léku 2x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 06:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze