Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Odběr plodové vody

Autor: Lucie Nestrašilová

Když jsem čekala svého druhého syna, absolvovala jsem všechna potřebná těhotenská vyšetření. Jedním z nich byl triple test, kterým mělo být vyloučeno případné postižení dosud nenarozeného miminka. Cítila jsem se výborně a absolutně jsem si nepřipouštěla, že by mé krevní testy mohly dopadnout špatně. Dodnes nemohu zapomenout na okamžik, kdy mi moje paní doktorka zavolala, aby mi sdělila, že krevní testy dobře nedopadly a že je nutné, abych šla na odběr plodové vody, tedy na test na vyšetření genetických poruch a poruch vývoje nervové trubice.  

Ilustrační foto

V telefonátu mě současně uklidňovala, že mnoho testů je „falešně pozitivních“ a že tedy výše procenta možného rizika je naprosto mizivá, nicméně já kromě vzdáleného hlasu pomalu přestala vnímat instrukce a další informace jdoucí z jejích úst. Byla jsem šokována, velmi překvapena a vzniklou situací zaskočena, až jsem nebyla schopna vyslovení jediného slova.

Jelikož jsem neměla s odběrem plodové vody žádnou zkušenost, nenapadlo mě nic lepšího, než si otevřít internet, zadat do vyhledávače tři magická slova „odběr plodové vody“ a rázem jsem bez přestání několik hodin, ba dokonce dní hltala diskuse maminek, které sami sebe vzájemně děsily přízrakem zvaným „odběr plodové vody“! Tato činnost můj stres posunula do nenormálních výšin a poté, co jsem následující den zjistila, že mě čekají 2 týdny čekání na termín odběru, jsem se postupně začínala smiřovat se svým osudem…Bylo to velmi těžké období čekání, na které nikdy nezapomenu. To vše by zřejmě nebylo tak silné, kdybych se nenechala děsit příběhy diskutujících žen děsících své okolí. Zažívala jsem stres ne ani tak z možného špatného výsledku odběru, ale především ze zákroku jako takového.

Když jsem se v den D dostavila na příslušnou odběrovou kliniku, byla jsem velmi mile překvapena. Příjemné prostředí, příjemný personál, milý pan doktor, který se mnou a s mým mužem řešil možná rizika výsledku odběru, a báječná paní doktorka, která odběr velmi profesionálně provedla. O odběru jako takovém jsem neměla v podstatě ani tušení. Vše proběhlo velmi rychle, pod kvalitním ultrazvukem a za přítomnosti mého muže. První stres byl tedy zažehnán, avšak uzlíček nervů ve mně stále dřímal. Čekání na výsledky již ale nebylo tak zdlouhavé a my jsme mohli být po několika málo dnech konečně šťastni, že vše dobře dopadlo, a opět jsme se mohli těšit na příchod našeho syna na svět.

Když jsem si pak zpětně uvědomila, kolik stresů a starostí jsem našemu malému synovi démonem zvaným „odběr plodové vody“ způsobila, bylo mi zpětně velmi líto, že jsem pomoc jménem homeopatie v té době ještě neznala.

Pomocí vhodné homeopatické léčby lze totiž stres minimalizovat. Dostanete-li se tedy do podobné situace jako já, snažte se vyvarovat podobným neodborným internetovým diskusím a čtěte jen ty odborné. Současně zkuste sáhnout po homeopatických lécích, které mohou být v této nelehké chvíli vaším velkým pomocníkem.

A zde jsou moje tipy:

  • lék, který minimalizuje úzkost a obavy ze samotného zákroku, ale i z následného čekání na výsledky vyšetření se jmenuje ACONITUM NAPELLUS 15 C
  • lék, který minimalizuje poranění v tkáních během odběru a zaručuje jejich zdárné hojení je ARNICA MONTANA 15 C


Užití homeopatických léků

Homeopatický lék den před zákrokem v den zákroku   následující dny po zákroku  
ARNICA MONTANA 15 C    5 granulí ráno 5 granulí ráno 5 granulí každé ráno do vybrání celé tuby
ACONITUM NAPELLUS 15 C 5 granulí večer   5 granulí večer   5 granulí každý večer do vybrání celé tuby


Přeji vám hodně šťastných chvil v očekávání vašeho miminka.

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:00

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze