Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agrohomeopatie: V pozadí každého onemocnění je stres

Autor: J. T. Holub

Homeopatika se využívají pro léčbu rozličných neduhů lidí i zvířat. Ale co samy rostliny? Vždyť i ony jsou, podobně jako lidé nebo zvířata, dynamické živoucí soustavy trpící nejrůznějšími chorobami a parazity. Mohou tedy být i rostliny „léčeny“ homeopaticky? A pokud ano, jak by taková léčba měla vypadat? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatická léčba rostlin je nejen možná, nýbrž i relativně snadná, uvědomíme-li si jednu zcela zásadní věc: U všech živých organismů, tedy i u rostlin, platí, že jedinou skutečnou příčinou veškerých nemocí je stres. Jinak řečeno, pro léčbu rostlin potřebujeme znát jen dvě věci. V první řadě příčinu stresu rostliny, ten vhodnými pěstitelskými opatřeními omezit a pak už „jen“ použít homeopatický přípravek, který by dokázal působení tohoto stresu dále tlumit a strádající rostlinu stimulovat k regeneraci.

Většina z nás vnímá jako příčiny nemocí zejména infekční tlak prostředí a následné působení virů, bacilů, koků, chlamydií a dalších patogenů v našem těle. Jenže tyto mikroorganismy nejsou vlastní příčinou onemocnění, jsou jen materiálními předpoklady projevu nemoci (vnitřní poruchy organismu). Stejně „příčinou obrazu“ není pouhá existence plátna, stojanu, štětců a olejových barev, ale záměr umělce obraz namalovat. K realizaci záměru si pak malíř zvolí vhodný materiál.

Samozřejmě můžete namítnout, že uvedená analogie spadá spíše do oblasti psychosomatiky, není tedy aplikovatelná na rostliny. V pozadí každého onemocnění, psychosomatického či jiného, totiž vždy stojí nějaká forma stresu. Skutečná léčba by se měla tedy zabývat příčinami onemocnění (stresem), ne potlačováním jejich důsledků. A to platí jak pro medicínu, tak léčbu rostlin. Jinak řečeno, stres je totéž co záměr, bakterie, viry, spory hub, mšice a housenky – to vše jsou jen materiální předpoklady onemocnění rostlin či jejich napadení škůdci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze