Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agrohomeopatie: V pozadí každého onemocnění je stres

Autor: J. T. Holub

Homeopatika se využívají pro léčbu rozličných neduhů lidí i zvířat. Ale co samy rostliny? Vždyť i ony jsou, podobně jako lidé nebo zvířata, dynamické živoucí soustavy trpící nejrůznějšími chorobami a parazity. Mohou tedy být i rostliny „léčeny“ homeopaticky? A pokud ano, jak by taková léčba měla vypadat? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatická léčba rostlin je nejen možná, nýbrž i relativně snadná, uvědomíme-li si jednu zcela zásadní věc: U všech živých organismů, tedy i u rostlin, platí, že jedinou skutečnou příčinou veškerých nemocí je stres. Jinak řečeno, pro léčbu rostlin potřebujeme znát jen dvě věci. V první řadě příčinu stresu rostliny, ten vhodnými pěstitelskými opatřeními omezit a pak už „jen“ použít homeopatický přípravek, který by dokázal působení tohoto stresu dále tlumit a strádající rostlinu stimulovat k regeneraci.

Většina z nás vnímá jako příčiny nemocí zejména infekční tlak prostředí a následné působení virů, bacilů, koků, chlamydií a dalších patogenů v našem těle. Jenže tyto mikroorganismy nejsou vlastní příčinou onemocnění, jsou jen materiálními předpoklady projevu nemoci (vnitřní poruchy organismu). Stejně „příčinou obrazu“ není pouhá existence plátna, stojanu, štětců a olejových barev, ale záměr umělce obraz namalovat. K realizaci záměru si pak malíř zvolí vhodný materiál.

Samozřejmě můžete namítnout, že uvedená analogie spadá spíše do oblasti psychosomatiky, není tedy aplikovatelná na rostliny. V pozadí každého onemocnění, psychosomatického či jiného, totiž vždy stojí nějaká forma stresu. Skutečná léčba by se měla tedy zabývat příčinami onemocnění (stresem), ne potlačováním jejich důsledků. A to platí jak pro medicínu, tak léčbu rostlin. Jinak řečeno, stres je totéž co záměr, bakterie, viry, spory hub, mšice a housenky – to vše jsou jen materiální předpoklady onemocnění rostlin či jejich napadení škůdci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.2.2020 21:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze