Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie na univerzitě III. věku

Autor: Redakce

Ve středu 12. 9. 2018 byl v sále ostravského kina Vesmír zahájen nový akademický rok Univerzity III. věku Vysoké školy báňské v Ostravě. Zahajovací přednáškou bylo vystoupení MUDr. Kateřiny Formánkové, která už dlouhá léta přednáší nejen laické veřejnosti, ale i odborníkům ve zdravotnictví. 

Ilustrační foto

Přestože bylo krásné počasí a mnoho posluchačů zůstalo na zahrádkách nebo na dovolené, byla účast opravdu hojná – na 100 posluchačů si vyslechlo téměř dvouhodinové povídání o vzniku homeopatie, o zákonitostech homeopatické léčby a samozřejmě nechyběly některé nekomplikované diagnózy a zdravotní potíže, které lze dobře a úspěšně homeopaticky léčit.

Paní doktorka se zabývala např. homeopatickou podporou při hojení úrazů a následné rehabilitaci či při léčbě osteoporózy, poruch spánku, zhoršování paměti i únavy.

Po skončení přednášky měli posluchači možnost se zeptat na své konkrétní potíže. Několik zájemců si s paní doktorkou přišlo popovídat soukromě, a tak přišly na řadu krátké individuální konzultace.

Mnoho studentů univerzity III. věku mělo o homeopatii jisté povědomí, někteří ji sami používají, jiní ji znají od svých dětí nebo vnoučat – jak uvedla jedna z posluchaček: „Přednáška byla zajímavá a jsem ráda, že nám bude poskytnuta na našem studijním portále. Informací bylo totiž hodně a ne všechno jsem pochopila hned. Homeopatii sama nepoužívám, ale homeopatické léky znám od své dcery, která je dává svým dětem na běžné kašle a rýmy. Po pravdě řečeno jsem nevěděla, že je mohu použít i já ve svém věku. Určitě to udělám, mám totiž osteoporózu."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2019 22:28

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze