Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie na univerzitě III. věku

Autor: Redakce

Ve středu 12. 9. 2018 byl v sále ostravského kina Vesmír zahájen nový akademický rok Univerzity III. věku Vysoké školy báňské v Ostravě. Zahajovací přednáškou bylo vystoupení MUDr. Kateřiny Formánkové, která už dlouhá léta přednáší nejen laické veřejnosti, ale i odborníkům ve zdravotnictví. 

Ilustrační foto

Přestože bylo krásné počasí a mnoho posluchačů zůstalo na zahrádkách nebo na dovolené, byla účast opravdu hojná – na 100 posluchačů si vyslechlo téměř dvouhodinové povídání o vzniku homeopatie, o zákonitostech homeopatické léčby a samozřejmě nechyběly některé nekomplikované diagnózy a zdravotní potíže, které lze dobře a úspěšně homeopaticky léčit.

Paní doktorka se zabývala např. homeopatickou podporou při hojení úrazů a následné rehabilitaci či při léčbě osteoporózy, poruch spánku, zhoršování paměti i únavy.

Po skončení přednášky měli posluchači možnost se zeptat na své konkrétní potíže. Několik zájemců si s paní doktorkou přišlo popovídat soukromě, a tak přišly na řadu krátké individuální konzultace.

Mnoho studentů univerzity III. věku mělo o homeopatii jisté povědomí, někteří ji sami používají, jiní ji znají od svých dětí nebo vnoučat – jak uvedla jedna z posluchaček: „Přednáška byla zajímavá a jsem ráda, že nám bude poskytnuta na našem studijním portále. Informací bylo totiž hodně a ne všechno jsem pochopila hned. Homeopatii sama nepoužívám, ale homeopatické léky znám od své dcery, která je dává svým dětem na běžné kašle a rýmy. Po pravdě řečeno jsem nevěděla, že je mohu použít i já ve svém věku. Určitě to udělám, mám totiž osteoporózu."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:07

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze