Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Únava a vyčerpání na podzim

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Je pátek a my se těšíme, jak přijdeme domů z práce (případně školy), jak si sedneme na pohovku a pustíme si televizi nebo vezmeme knížku a nebudeme nic dělat. O víkendu plánujeme spát nejmíň až do oběda. Jsme prostě unavení. Co v této situaci můžeme pro své tělo udělat? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Samozřejmost je dodržovat režim práce – odpočinku – spánku. Dospělí by měli naspat 7–9 hodin, teenageři 9–10, školáci 10–11 a školkové děti 10–13 hodin denně. Nejlepší varianta je, když vstáváme každý den ve stejnou dobu, i o víkendu.

Další důležitou součástí naší snahy o zmírnění únavy a předejití vyčerpání je kvalitní strava. Jezme pestře, chutně, používejme kvalitní bílkoviny, tuky a omezme rafinovaný cukr, sladkosti, přislazované limonády atd. Je také důležité jíst tepelně upravované potraviny a omezit věci, které si vezmeme rovnou z ledničky (chléb s máslem a šunkou nebo sýrem). Výborné jsou dlouho vařené vývary (zeleninové i masové). Dodávají tělu teplo a energii.

Která si vzít homeopatika?

Základní lék je Kalium phosphoricum 15 C. Užívá se 5 granulí 2x denně. Je výborný, když kromě únavy cítíme i bolest hlavy a máme chuť na sladké.

Když máte doma školáka, kterého trápí bolesti hlavy z přemíry učení, přidejte mu vedle Kalia phosphorica lék Anacardium orientale 9 C, také 5 granulí 2x denně. Bude se lépe soustředit.

Kromě bolestí hlavy nás také často trápí únava očí, když se dlouho díváme do monitoru. Na tento problém přidejte ke Kaliu phosphoricu Rutu graveolens 9 C a berte ji 2–3x denně po 5 granulích.

Na únavu po infekci a na doléčení je výborný lék Sulfur iodatum 9 C. Užívejte 5 granulí každý den, vyberte celou tubu.

Pro posílení organismu na podzim a předejití chřipky berte preventivně Oscillococcinum 1 tubičku 1x týdně celý podzim a jaro.

Přeji vám krásný aktivní podzim bez únavy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 02:40

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze