Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v seniorském věku

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Stárnutí organismu je přirozená součást života. Tělo se během života postupně „opotřebovává“ a jeho funkce se zpomalují. V tomto období se také nejvíce ukazuje, jak jsme se o své tělo během let starali, pečovali o něj, nebo ho naopak zanedbávali. Pozná se to také na pružnosti, ohebnosti, aktivitě nebo ztuhlosti a nechuti něco dělat.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zdraví je jedna ze zásadních hodnot života. Je to rovnováha mezi tím, jak funguje tělo po stránce fyzické, psychické, v jakých žijeme vztazích, energií, kterou naše tělo má, a nalezením smyslu našeho bytí. Pokud všechny tyto aspekty jsou v pomyslné rovnováze, nebo se pohybují kolem ní, vzniká životní rovnováha a ta pak znamená i zdraví.

Faktory ovlivňující zdraví a kondici:

 • Strava a tekutiny
 • Pohyb
 • Spánek
 • Práce
 • Koníčky
 • Prostředí, kde žijeme
 • Vztahy
 • Návyky

Mezi silné vnitřní faktory ovlivňující kvalitu života patří také pozitivní (nebo naopak negativní) úhel pohledu na život a na cokoliv, nespokojenost, strachy, stresy, úzkosti, nedostatek motivace (říká se tomu také lenost) apod.

Specifika seniorského věku:

 • Snížená funkce orgánů
 • Snížená tvorba nových buněk a pomalejší regenerace organismu
 • Snížená tvorba trávicích enzymů
 • Pokles fyzické i psychické výkonnosti
 • Snížení metabolismu (látkové výměny) = zpomalení tělesných funkcí
 • Nedostatek tekutin a pocitu žízně
 • Snížená schopnost vstřebávat živiny v tenkém střevě a snížená peristaltika střev
 • Horší kvalita chrupu, vypadávání zubů
 • Zvýšené ukládání tukové tkáně
 • Snížené proudění energie v těle

V lékárně se u seniorů často setkávám s tím, že užívají velké množství léků, jejichž vedlejší a nežádoucí účinky se překrývají dalšími léky.

Zde se otvírá prostor pro homeopatii, která je šetrná, může se kombinovat s klasickými léčivy a neovlivňuje jejich účinek. Takže na běžné neduhy stáří, jako jsou poruchy zažívání, nespavost, zácpa apod., nabízím přednostně homeopatii. Homeopatii můžeme použít také na snížení zátěže chemickými léčivy, vedlejší účinky klasických léčiv a podporu funkce jater i ledvin.

Starším pacientům často doporučuji lék Nux vomica 9 C. Podporuje trávení, má detoxikační účinky a dobře působí na dyskomfort v oblasti břicha (nadýmání, nevolnost a bolest břicha po dávce léků…). Dávkování 2x denně.

„Nemoci nenapadají lidi jako blesk z jasné oblohy, jsou to důsledky předchozích chyb proti přírodě.“
Hippokrates

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze