Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Babí léto

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Se začátkem školního roku se naše životy opět vrací do pravidelného řádu (hlavně nám, rodičům školáků). Začínáme řešit pomůcky, úkoly, svačiny, kroužky, aby byly děti večer zavčas v posteli apod. Zážitky z prázdnin a letní radovánky se zdají být tak vzdálené.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Příroda nám nabízí své dary – hojnost úrody babího léta, krásné západy slunce, svěží vzduch a příjemné procházky postupně se vybarvující přírodou.

Pokud jsme přes léto dobře odpočívali, budeme mít dostatek sil na zpracování podzimní úrody, uskladnění na zimu i na výlet do přírody.

Období babího léta je také doba, kdy se začíná ochlazovat (hlavně rána a večery) a náš organismus to pocítí. Proto je vhodné začít zařazovat potraviny, které mají prohřívací účinek.

Tipy, jak podpořit prohřátí organismu:

  • Jídlo v toto období déle vaříme a přidáváme prohřívací koření a bylinky (skořice, hřebíček, kardamom, zázvor, pepř, paprika, křen, česnek, cibule, rozmarýn, bazalka, kmín, chilli...)
  • Mezi dobře prohřívající potraviny patří pohanka, luštěniny, jáhly, quinoa, rýže, ořechy atd.
  • Je čas začít snídat teplé snídaně – obilné kaše, zeleninovo-luštěninové syté polévky, vajíčka, přidávat více tuku (rostlinné oleje, ořechy, semena, máslo).
  • Během dne pijeme teplé nápoje a bylinkové čaje.
  • Zařazujeme i tepelně zpracované ovoce (povidla, křížaly, marmelády).
  • Do pravidelného jídelníčku zařadíme kvašenou zeleninu – pickles – jako zdroj čerstvých enzymů a vitaminů.
  • Vitamin C doplníme nejlépe v přírodní formě (zelenina, ovoce, rakytník a rakytníková šťáva, pickles).
  • Do pokrmů přidáváme zelené natě, klíčky a čerstvé bylinky.
  • A v neposlední řadě nás zahřeje přirozená a opravdová radost ze života, pohyb a pobyt v přírodě, vnímání krátkých radostných okamžiků během dne, které tvoří drobné kamínky v naší mozaice života. Čím více hezkých momentů zažijeme, tím zdravější a pohodovější budeme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:04

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze