Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Babí léto

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Se začátkem školního roku se naše životy opět vrací do pravidelného řádu (hlavně nám, rodičům školáků). Začínáme řešit pomůcky, úkoly, svačiny, kroužky, aby byly děti večer zavčas v posteli apod. Zážitky z prázdnin a letní radovánky se zdají být tak vzdálené.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Příroda nám nabízí své dary – hojnost úrody babího léta, krásné západy slunce, svěží vzduch a příjemné procházky postupně se vybarvující přírodou.

Pokud jsme přes léto dobře odpočívali, budeme mít dostatek sil na zpracování podzimní úrody, uskladnění na zimu i na výlet do přírody.

Období babího léta je také doba, kdy se začíná ochlazovat (hlavně rána a večery) a náš organismus to pocítí. Proto je vhodné začít zařazovat potraviny, které mají prohřívací účinek.

Tipy, jak podpořit prohřátí organismu:

  • Jídlo v toto období déle vaříme a přidáváme prohřívací koření a bylinky (skořice, hřebíček, kardamom, zázvor, pepř, paprika, křen, česnek, cibule, rozmarýn, bazalka, kmín, chilli...)
  • Mezi dobře prohřívající potraviny patří pohanka, luštěniny, jáhly, quinoa, rýže, ořechy atd.
  • Je čas začít snídat teplé snídaně – obilné kaše, zeleninovo-luštěninové syté polévky, vajíčka, přidávat více tuku (rostlinné oleje, ořechy, semena, máslo).
  • Během dne pijeme teplé nápoje a bylinkové čaje.
  • Zařazujeme i tepelně zpracované ovoce (povidla, křížaly, marmelády).
  • Do pravidelného jídelníčku zařadíme kvašenou zeleninu – pickles – jako zdroj čerstvých enzymů a vitaminů.
  • Vitamin C doplníme nejlépe v přírodní formě (zelenina, ovoce, rakytník a rakytníková šťáva, pickles).
  • Do pokrmů přidáváme zelené natě, klíčky a čerstvé bylinky.
  • A v neposlední řadě nás zahřeje přirozená a opravdová radost ze života, pohyb a pobyt v přírodě, vnímání krátkých radostných okamžiků během dne, které tvoří drobné kamínky v naší mozaice života. Čím více hezkých momentů zažijeme, tím zdravější a pohodovější budeme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze