Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hokej. Radost, nebo starost?

Autor: Lucie Nestrašilová

Hokej je významná součást mého života. V tomto týdnu probíhá na mnoha zimních stadionech v České republice „Týden hokeje“. Malé děti ve věku 4–8 let mají unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tematikou. Prostě hokej se vším všudy – radost a zábava na zimních stadionech po celé zemi.

Jenže – je hokej jen radost? Velká radost to je, ale i velká starost. S tím je potřeba počítat. Co obnáší, když se rozhodnete dát své dítě na hokej? Ranní vstávání (není neobvyklé mít trénink ráno v 6 hodin), hodiny mrznutí na zimních stadionech, víkendy s hokejem, zkrácené prázdniny... Pokud je v rodině více dětí, musíte počítat s tím, že se hokeji podřídí celá rodina. Většinou je to tak, že mladší sourozenci již „od kočárku“ tráví svůj čas s těmi staršími a vyrůstají za mantinely ledových ploch, chodit se učí po tribunách, jíst po restauracích nad ledem atd. Pokud se nepřizpůsobí celá rodina, dojde k tomu, že máma je s jedním dítkem na výletě, táta s tím druhým u ledu. Ano, to jsou stinné stránky rozhodnutí: „Moje dítě bude hrát hokej.“

Ale přesto je hokej láska. Především však musí být láskou pro dítě samotné. Když ho miluje a má hokej v srdci, není co řešit. Potom rodina zvládne cokoli. Náš benjamínek ještě ani nechodil a už držel v ruce hokejku. Jen co se postavil, tahal za sebou po bytě malou hokejovou bránu a celý den dělal mezi obývákem a kuchyní kličky, střílel na bránu. Jakmile se ve dveřích objevil některý ze starších hokejových bratrů, zajal ho do spárů, dal mu hokejku a už to jelo. Nemusím popisovat, jak vypadal po pár letech náš byt.

Když synovi bylo 3,5 roku, už se to nedalo vydržet, a tak jsme s ním zašli do nejbližšího hokejového klubu a domluvili jsme se tam, jestli by se mohl připojit k týmu a „jen tak“ se plácat na ledě a učit se bruslit. Strašně moc si totiž přál mít svůj tým. Jeden ze starších bratrů hrál v NHL, další dva na Slávii a on netoužil po ničem jiném než po špinavé a smradlavé hokejové kabině, kde bude mít své spoluhráče a budou spolu tvořit tým, tak jak to mají bráchové. A tam to všechno začalo. Dodnes hokej miluje, hraje za 7. třídu a nic bychom na té cestě neměnili.

Zajímá vás, jak poznáte, že má vaše dítě hokej v srdci? Nebojte se. Poznáte. Pokud to tam je, nepůjde to přehlédnout. Jestliže si však nejste jisti, zda jde spíše o váš nenaplněný sen, s rozhodnutím dát dítě na hokej raději chvíli počkejte. Věřte mi, že znám spoustu smutných příběhů ambiciózních rodičů, jejichž děti by raději běhaly venku po hřišti, jezdily na skateboardu nebo stavěly doma s tátou lego. A to je pak jiný příběh...

Protože u hokeje je jen malý krůček k užívání homeopatie, zde je několik mých léty prověřených doporučení:

  1. Na trénink i na zápas dávám synovi do vody 10 granulí Arniky 9 C a po 5 granulích léků Magnesia phosphorica a Ferrum phosphoricum.
  2. Při zápase jsem jako vedoucí týmu s kluky na střídačce, a tak je v mé příruční tašce vždy Arnika – první pomoc při úrazu, Aconitum – pro děti v šoku, když je někdo srazí více, než čekaly. Není zápas, kdybych minimálně Arniku nepoužila. Kluci už při dojezdu na střídačku otvírají pusy.
  3. Velkým pomocníkem pro emočně vypjaté situace je Rescue Remedy – ideálně v podobě gumových pastilek – Rescue je vhodné jak pro děti, tak pro rodiče na tribuně.

Ať už se pro hokej rozhodnete, či nikoli, můžete si být jisti tím, že vám mnohé dá i vezme. Je to jako jízda na kole. Abyste mohli zažít krásný výhled z vrcholku kopce, musíte ten náročný kopec nejprve vyjet, obětovat se a dát do toho vše. Stejné je to s hokejem. Má-li ho vaše dítě v srdci, podpořte ho, vyšlapejte s ním ten náročný kopec, pak si budete moct užívat spoustu krásných chvil.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2021 20:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze