Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Domácí přírodní kosmetika: smysluplný koníček

Autor: Bc. Martina Ondrová

Nápad vyrábět si přírodní kosmetiku doma není žádná novinka. V sousedním Rakousku a Německu už funguje několik desetiletí. Z počátečních mastných a těžkých krémů se díky možnosti používat moderní postupy a suroviny vyvinuly báječné emulze, které lze využít v kosmetické a aromaterapeutické praxi. Kvalitní suroviny pro výrobu přírodní kosmetiky si může každý objednat na internetu a kosmetiku vyrobit v pohodlí domova. Stačí dodržet poměry tří základních surovin, postup a hygienu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Martina Ondrová, Cremes

Základem přírodní kosmetiky jsou kvalitní rostlinné oleje, nejlépe lisované za studena. Smysluplnou kombinací olejů lze úspěšně pečovat o každý typ pleti. Existují oleje takřka univerzální (mezi ně patří mandlový, meruňkový nebo hroznový), ale také oleje, které se používají na pokožku s akné (z lískových oříšků), přesušenou (avokádový), ekzematickou (pupalkový) anebo zralou (šípkový).

Druhou důležitou částí přírodní kosmetiky jsou květové vody čili hydroláty. Květové vody vznikají během destilace esenciálních olejů a nesou v sobě některé vlastnosti rostlin, ze kterých byly získány. Zajímavé je, že voní jinak než esenciální oleje. V přírodní kosmetice se používají hydroláty k čištění a hydrataci pleti. Stačí využít jejich vlastností a přirozeně tak podpořit ochrannou funkci pokožky. Jsou také důležitou součástí přírodních pleťových krémů.

Třetí skupina surovin se nazývá účinné látky a nabízí při výrobě přírodní kosmetiky prostor pro kreativitu a fantazii. Každý si může připravit osobitou řadu kosmetických výrobků s vůní, kterou sám zkomponuje, a doplnit ji o vitamíny, přírodní extrakty, hydratační a regenerační látky. Účinné látky se přidávají do téměř hotového a vychladlého produktu, aby nedošlo k jejich zničení teplem.

Výsledkem jsou lehké emulze, které jsou zaměřené na fyziologické vlastnosti pokožky a v ničem si nezadají s koupenými produkty.

Další informace naleznete na: www.cremes.cz a blog.cremes.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 15:32

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze