Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Domácí přírodní kosmetika: smysluplný koníček

Autor: Bc. Martina Ondrová

Nápad vyrábět si přírodní kosmetiku doma není žádná novinka. V sousedním Rakousku a Německu už funguje několik desetiletí. Z počátečních mastných a těžkých krémů se díky možnosti používat moderní postupy a suroviny vyvinuly báječné emulze, které lze využít v kosmetické a aromaterapeutické praxi. Kvalitní suroviny pro výrobu přírodní kosmetiky si může každý objednat na internetu a kosmetiku vyrobit v pohodlí domova. Stačí dodržet poměry tří základních surovin, postup a hygienu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Martina Ondrová, Cremes

Základem přírodní kosmetiky jsou kvalitní rostlinné oleje, nejlépe lisované za studena. Smysluplnou kombinací olejů lze úspěšně pečovat o každý typ pleti. Existují oleje takřka univerzální (mezi ně patří mandlový, meruňkový nebo hroznový), ale také oleje, které se používají na pokožku s akné (z lískových oříšků), přesušenou (avokádový), ekzematickou (pupalkový) anebo zralou (šípkový).

Druhou důležitou částí přírodní kosmetiky jsou květové vody čili hydroláty. Květové vody vznikají během destilace esenciálních olejů a nesou v sobě některé vlastnosti rostlin, ze kterých byly získány. Zajímavé je, že voní jinak než esenciální oleje. V přírodní kosmetice se používají hydroláty k čištění a hydrataci pleti. Stačí využít jejich vlastností a přirozeně tak podpořit ochrannou funkci pokožky. Jsou také důležitou součástí přírodních pleťových krémů.

Třetí skupina surovin se nazývá účinné látky a nabízí při výrobě přírodní kosmetiky prostor pro kreativitu a fantazii. Každý si může připravit osobitou řadu kosmetických výrobků s vůní, kterou sám zkomponuje, a doplnit ji o vitamíny, přírodní extrakty, hydratační a regenerační látky. Účinné látky se přidávají do téměř hotového a vychladlého produktu, aby nedošlo k jejich zničení teplem.

Výsledkem jsou lehké emulze, které jsou zaměřené na fyziologické vlastnosti pokožky a v ničem si nezadají s koupenými produkty.

Další informace naleznete na: www.cremes.cz a blog.cremes.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze