Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Domácí přírodní kosmetika: smysluplný koníček

Autor: Bc. Martina Ondrová

Nápad vyrábět si přírodní kosmetiku doma není žádná novinka. V sousedním Rakousku a Německu už funguje několik desetiletí. Z počátečních mastných a těžkých krémů se díky možnosti používat moderní postupy a suroviny vyvinuly báječné emulze, které lze využít v kosmetické a aromaterapeutické praxi. Kvalitní suroviny pro výrobu přírodní kosmetiky si může každý objednat na internetu a kosmetiku vyrobit v pohodlí domova. Stačí dodržet poměry tří základních surovin, postup a hygienu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Martina Ondrová, Cremes

Základem přírodní kosmetiky jsou kvalitní rostlinné oleje, nejlépe lisované za studena. Smysluplnou kombinací olejů lze úspěšně pečovat o každý typ pleti. Existují oleje takřka univerzální (mezi ně patří mandlový, meruňkový nebo hroznový), ale také oleje, které se používají na pokožku s akné (z lískových oříšků), přesušenou (avokádový), ekzematickou (pupalkový) anebo zralou (šípkový).

Druhou důležitou částí přírodní kosmetiky jsou květové vody čili hydroláty. Květové vody vznikají během destilace esenciálních olejů a nesou v sobě některé vlastnosti rostlin, ze kterých byly získány. Zajímavé je, že voní jinak než esenciální oleje. V přírodní kosmetice se používají hydroláty k čištění a hydrataci pleti. Stačí využít jejich vlastností a přirozeně tak podpořit ochrannou funkci pokožky. Jsou také důležitou součástí přírodních pleťových krémů.

Třetí skupina surovin se nazývá účinné látky a nabízí při výrobě přírodní kosmetiky prostor pro kreativitu a fantazii. Každý si může připravit osobitou řadu kosmetických výrobků s vůní, kterou sám zkomponuje, a doplnit ji o vitamíny, přírodní extrakty, hydratační a regenerační látky. Účinné látky se přidávají do téměř hotového a vychladlého produktu, aby nedošlo k jejich zničení teplem.

Výsledkem jsou lehké emulze, které jsou zaměřené na fyziologické vlastnosti pokožky a v ničem si nezadají s koupenými produkty.

Další informace naleznete na: www.cremes.cz a blog.cremes.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:59

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze