Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomoc z přírody při ztrátě blízké osoby

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Ztratíme-li někoho blízkého, ať již z rodiny nebo jinou spřízněnou duši, někoho, koho jsme měli moc rádi, vždy je to velmi těžké a smutné. Jak toto náročné období zvládnout lépe, bez extrémních emocionálních projevů a následků? Pomoci nám s tím mohou Bachovy esence.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Bachovy květové esence jsou připravené z květů vyšších a nižších rostlin. Velmi jemně a přitom efektivně vedou k vyladění vnitřního napětí a strachů. Mohou se navzájem kombinovat, ředí se do lahvičky s vodou. Dávkování 4x denně 4 kapky do sklenice vody a popíjet.

  • Rescue Remedy – krizová esence, směs pěti akutních esencí, vhodná při každé náhle vzniklé situaci.
  • Aspen – velké nedefinovatelné strachy a pocity úzkosti, neustálé myšlenky na to, jak by to mohlo být, „kdyby“.
  • Mimulus – strachy z konkrétních situací a očekávaných událostí, přesně definovaný strach, vyhýbá se společnosti a chce být spíše sám.
  • Honeysuckle – lpění na minulosti, neustálé vzpomínání a neschopnost žít v přítomnosti, velká lítost.
  • Clematis – neschopnost žít v přítomnosti, uniká do světa svých představ, často duchem nepřítomný, apatický a lhostejný.
  • Willow – velká zahořklost, pocity nepřátelství.
  • Wild Rose – otupělost a vnitřní rezignace, vnitřní nenávist, je přesvědčen, že už nikdy nebude dobře, vzdává se naděje a hledá viníka v okolí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 18:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze