Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomoc z přírody při ztrátě blízké osoby

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Ztratíme-li někoho blízkého, ať již z rodiny nebo jinou spřízněnou duši, někoho, koho jsme měli moc rádi, vždy je to velmi těžké a smutné. Jak toto náročné období zvládnout lépe, bez extrémních emocionálních projevů a následků? Pomoci nám s tím mohou Bachovy esence.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Bachovy květové esence jsou připravené z květů vyšších a nižších rostlin. Velmi jemně a přitom efektivně vedou k vyladění vnitřního napětí a strachů. Mohou se navzájem kombinovat, ředí se do lahvičky s vodou. Dávkování 4x denně 4 kapky do sklenice vody a popíjet.

  • Rescue Remedy – krizová esence, směs pěti akutních esencí, vhodná při každé náhle vzniklé situaci.
  • Aspen – velké nedefinovatelné strachy a pocity úzkosti, neustálé myšlenky na to, jak by to mohlo být, „kdyby“.
  • Mimulus – strachy z konkrétních situací a očekávaných událostí, přesně definovaný strach, vyhýbá se společnosti a chce být spíše sám.
  • Honeysuckle – lpění na minulosti, neustálé vzpomínání a neschopnost žít v přítomnosti, velká lítost.
  • Clematis – neschopnost žít v přítomnosti, uniká do světa svých představ, často duchem nepřítomný, apatický a lhostejný.
  • Willow – velká zahořklost, pocity nepřátelství.
  • Wild Rose – otupělost a vnitřní rezignace, vnitřní nenávist, je přesvědčen, že už nikdy nebude dobře, vzdává se naděje a hledá viníka v okolí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze