Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když miminko ve dne málo spinká

Autor: Redakce

Miminka mají svůj vlastní rytmus bdění a spánku. Některá bdí ve dne delší dobu a noc prospinkají celou, u jiných je to naopak. Doba denního a nočního spánku se může změnit a děťátko si bude žádat vaši pozornost častěji. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Mám 4měsíční holčičku, která se mi asi před měsícem začala budit po 30 minutách spánku. Je úplně jedno, kde spí, vždy se probudí. A nejde znovu uspat. Tyhle půlhodinové spánky má tak 4x denně. Chodí spát okolo 19.00 a budí se okolo půl šesté. V noci vcelku spinká. Budí se 2x na jídlo. Ale je to neklidný spánek. Po probuzení je její nálada různá: někdy pláče, jindy se směje. Usíná v náručí i sama v kočárku nebo závěsné houpačce. Když jde do postýlky, tak jedině po uspání v náručí. Sama v postýlce neusne. Byla mi schopna probrečet i hodinu v kuse. Musíme ji svazovat zavinovačkou. Nevíte, co by mohlo pomoci?“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den,

  • začala bych homeopatikem: BORAX 15 C – 2x denně 5 granulí rozpusťte do 10ml stříkačky a podejte po 5 ml ráno a večer, další den připravte novou stříkačku.
  • Dobré zkušenosti mám také s Bachovými esencemi – RESCUE NIGHT – 2 kapky zevně na každé zápěstí, jemně vmasírovat večer před spaním, můžete i před odpoledním spánkem. Tyto 2 věci můžete zkombinovat, nebo zkusit postupně. Pokud to nepomůže, budete muset vyhledat homeopata, protože důvodů může být spousta.

Přeji hodně radosti s miminkem.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.12.2019 20:41

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze