Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poklona doktoru Hahnemannovi

Autor: Redakce

Děkujeme paní Aleně Ševčíkové, laborantce z lékárny v Havířově za její čtenářský příspěvek s poděkováním paní dr. Nalevajkové, která je jejím vzorem nejen při využití homeopatie. S radostí sdílíme s vámi.

Ilustrační foto
Zdroj: Alena Ševčíková

Před 175 lety odešel z tohoto světa Samuel Hahnemann – zakladatel homeopatie.

Letos v červenci jsem měla příležitost poklonit se u jeho hrobu v Paříži na hřbitově Père Lachaise – a v dubnu při toulkách Havanou jsem se slovníkem v ruce a Arnikou montanou 9 C pomohla kubánskému chlapečkovi, který zakopl a poranil si ret. Pro maminku malého Maria homeopatika nebyla neznámým lékem, ale byla pro ni nedostupná.

Vždyť havanská lékárna La Reunión z roku 1853 nabízela i homeopatické léky. Dnes je to muzeum, které stojí za to navštívit. Překvapí svým velkolepým prostorem a téměř zámeckou krásou. Honosné táry a vitríny působí víc než důstojně. Vstup je zdarma, můžete však přispět na její rekonstrukci.

Fotografie pořídil můj manžel Mirek, kterého úspěšně léčím homeopatií. Pro mé tři vnuky (dva 11letí a jeden 7letý) jsou již „kuličky“ běžnou součástí prevence i léčby.

Tímto bych ráda poděkovala PharmDr. Pavlíně Nalevajkové, protože je to ona, kdo mě k homeopatii přivedl. A také díky ní jsem letos absolvovala cyklus homeopatických přednášek v Brně.

Alena Ševčíková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:48

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze