Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poklona doktoru Hahnemannovi

Autor: Redakce

Děkujeme paní Aleně Ševčíkové, laborantce z lékárny v Havířově za její čtenářský příspěvek s poděkováním paní dr. Nalevajkové, která je jejím vzorem nejen při využití homeopatie. S radostí sdílíme s vámi.

Ilustrační foto
Zdroj: Alena Ševčíková

Před 175 lety odešel z tohoto světa Samuel Hahnemann – zakladatel homeopatie.

Letos v červenci jsem měla příležitost poklonit se u jeho hrobu v Paříži na hřbitově Père Lachaise – a v dubnu při toulkách Havanou jsem se slovníkem v ruce a Arnikou montanou 9 C pomohla kubánskému chlapečkovi, který zakopl a poranil si ret. Pro maminku malého Maria homeopatika nebyla neznámým lékem, ale byla pro ni nedostupná.

Vždyť havanská lékárna La Reunión z roku 1853 nabízela i homeopatické léky. Dnes je to muzeum, které stojí za to navštívit. Překvapí svým velkolepým prostorem a téměř zámeckou krásou. Honosné táry a vitríny působí víc než důstojně. Vstup je zdarma, můžete však přispět na její rekonstrukci.

Fotografie pořídil můj manžel Mirek, kterého úspěšně léčím homeopatií. Pro mé tři vnuky (dva 11letí a jeden 7letý) jsou již „kuličky“ běžnou součástí prevence i léčby.

Tímto bych ráda poděkovala PharmDr. Pavlíně Nalevajkové, protože je to ona, kdo mě k homeopatii přivedl. A také díky ní jsem letos absolvovala cyklus homeopatických přednášek v Brně.

Alena Ševčíková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 14:48

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze