Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Poklona doktoru Hahnemannovi

Autor: Redakce

Děkujeme paní Aleně Ševčíkové, laborantce z lékárny v Havířově za její čtenářský příspěvek s poděkováním paní dr. Nalevajkové, která je jejím vzorem nejen při využití homeopatie. S radostí sdílíme s vámi.

Ilustrační foto
Zdroj: Alena Ševčíková

Před 175 lety odešel z tohoto světa Samuel Hahnemann – zakladatel homeopatie.

Letos v červenci jsem měla příležitost poklonit se u jeho hrobu v Paříži na hřbitově Père Lachaise – a v dubnu při toulkách Havanou jsem se slovníkem v ruce a Arnikou montanou 9 C pomohla kubánskému chlapečkovi, který zakopl a poranil si ret. Pro maminku malého Maria homeopatika nebyla neznámým lékem, ale byla pro ni nedostupná.

Vždyť havanská lékárna La Reunión z roku 1853 nabízela i homeopatické léky. Dnes je to muzeum, které stojí za to navštívit. Překvapí svým velkolepým prostorem a téměř zámeckou krásou. Honosné táry a vitríny působí víc než důstojně. Vstup je zdarma, můžete však přispět na její rekonstrukci.

Fotografie pořídil můj manžel Mirek, kterého úspěšně léčím homeopatií. Pro mé tři vnuky (dva 11letí a jeden 7letý) jsou již „kuličky“ běžnou součástí prevence i léčby.

Tímto bych ráda poděkovala PharmDr. Pavlíně Nalevajkové, protože je to ona, kdo mě k homeopatii přivedl. A také díky ní jsem letos absolvovala cyklus homeopatických přednášek v Brně.

Alena Ševčíková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 11:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze