Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pozor na úrazy

Autor: PR článek

Léto je pomalu na ústupu, ale pěkné a teplé počasí nás stále láká ven do přírody. Běh, kolo, kolektivní sporty, kolečkové brusle, ale i pouhá chůze nám mohou při neopatrnosti způsobit rozličná poranění pohybového aparátu, která nám mohou přivodit i dlouhotrvající obtíže.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi tato poranění zahrnujeme všechny úrazy, které se postihují měkké tkáně, vazy, šlachy, klouby a kosti. Nejčastěji k nim dochází právě při sportu, ukvapeném běhu či chůzi, při pádech a různých nehodách. Důležitým faktorem je často i únava a vyčerpání.

Nejčastější úrazy (podílové zastoupení dospělí / děti):

 • Tržné rány a odřeniny (27% / 31%)
 • Podvrtnutý kotník (15% / 14%)
 • Pohmoždění dolní končetiny (14% / 12%)
 • Pohmoždění horní končetiny (16% / 11%)
 • Vymknuté klouby horní končetiny (10% / 11%)
 • Podvrtnuté koleno (10% / 5%)

7 základní pravidel prevence nejčastějších úrazů:

 • Na kole, bruslích a motorkách používejte vždy ochranné pomůcky (přilbu, chrániče atd.).
 • Neskákejte do vody, kterou neznáte.
 • Délku běžeckých, turistických a cyklistických tras volte přiměřeně svým schopnostem (často za úrazem stojí únava).
 • V lese či po horách nechoďte v delších úsecích se skloněnou hlavou nebo blízko za sebou.
 • Věnujte pozornost technickému stavu svého kola (sjetý vzorek, brzdová lanka atd.), bruslí (sjetá kolečka či brzdička) či motorky.
 • Buďte obezřetní při kontaktu s cizím psem, případně jinými zvířaty.
 • Během rekreačních aktivit se vyvarujte konzumace alkoholických nápojů .

Co mít pro nepříjemné případy doma v lékárničce?

Mějte nejen základní přípravky pro rychlé ošetření ran a odřenin, ale pamatujte i na přípravky pro úlevu od bolesti, která se může dostavit.

Jste-li příznivci přírodních léků, vybavte svou lékárnu Traumeel mastí, která obsahuje přírodní složky – 12 druhů léčivých bylin a 2 minerální soli a je indikována právě ke zmírnění bolesti u lehkých či středně těžkých poranění pohybového aparátu, jako jsou kožní oděrky, otoky měkkých tkání, natažené šlachy, podvrtnutí a zlomeniny.

Více o léčivém přípravku Traumeel S si přečtete na www.traumeel.cz. Homeopatický léčivý přípravek k vnějšímu použití. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:41

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze