Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pozor na úrazy

Autor: PR článek

Léto je pomalu na ústupu, ale pěkné a teplé počasí nás stále láká ven do přírody. Běh, kolo, kolektivní sporty, kolečkové brusle, ale i pouhá chůze nám mohou při neopatrnosti způsobit rozličná poranění pohybového aparátu, která nám mohou přivodit i dlouhotrvající obtíže.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi tato poranění zahrnujeme všechny úrazy, které se postihují měkké tkáně, vazy, šlachy, klouby a kosti. Nejčastěji k nim dochází právě při sportu, ukvapeném běhu či chůzi, při pádech a různých nehodách. Důležitým faktorem je často i únava a vyčerpání.

Nejčastější úrazy (podílové zastoupení dospělí / děti):

 • Tržné rány a odřeniny (27% / 31%)
 • Podvrtnutý kotník (15% / 14%)
 • Pohmoždění dolní končetiny (14% / 12%)
 • Pohmoždění horní končetiny (16% / 11%)
 • Vymknuté klouby horní končetiny (10% / 11%)
 • Podvrtnuté koleno (10% / 5%)

7 základní pravidel prevence nejčastějších úrazů:

 • Na kole, bruslích a motorkách používejte vždy ochranné pomůcky (přilbu, chrániče atd.).
 • Neskákejte do vody, kterou neznáte.
 • Délku běžeckých, turistických a cyklistických tras volte přiměřeně svým schopnostem (často za úrazem stojí únava).
 • V lese či po horách nechoďte v delších úsecích se skloněnou hlavou nebo blízko za sebou.
 • Věnujte pozornost technickému stavu svého kola (sjetý vzorek, brzdová lanka atd.), bruslí (sjetá kolečka či brzdička) či motorky.
 • Buďte obezřetní při kontaktu s cizím psem, případně jinými zvířaty.
 • Během rekreačních aktivit se vyvarujte konzumace alkoholických nápojů .

Co mít pro nepříjemné případy doma v lékárničce?

Mějte nejen základní přípravky pro rychlé ošetření ran a odřenin, ale pamatujte i na přípravky pro úlevu od bolesti, která se může dostavit.

Jste-li příznivci přírodních léků, vybavte svou lékárnu Traumeel mastí, která obsahuje přírodní složky – 12 druhů léčivých bylin a 2 minerální soli a je indikována právě ke zmírnění bolesti u lehkých či středně těžkých poranění pohybového aparátu, jako jsou kožní oděrky, otoky měkkých tkání, natažené šlachy, podvrtnutí a zlomeniny.

Více o léčivém přípravku Traumeel S si přečtete na www.traumeel.cz. Homeopatický léčivý přípravek k vnějšímu použití. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:24

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze