Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dlouhodobé svědění v uších

Autor: Redakce

Příčin, které vyvolají svědění v uších, je vícero. Může to být nedostatečná tvorba ušního mazu, ale také jeho nadměrné hromadění, dále infekce horních dýchacích cest, plísňová infekce, některé nakažlivé nemoci (neštovice, spalničky), kožní onemocnění (ekzém, lupénka) či štípnutí hmyzem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ulevit si od svědění lze několika kapkami olivového oleje. Pomohou také tinktury, které zároveň působí proti infekcím. Pokud svědění v uších přetrvává delší dobu, vyhledejte lékaře.

„Dobrý den, trápí mě už dlouho svědění v uších. Ráda bych tento problém řešila přírodní cestou. Svědění je horší v noci a svědí jen začátek zvukovodu. Pomohla by nějaká homeopatika?“

Na tento čtenářský dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, můžete zkusit

  • SABADILLA 9 C – 2x denně 5 gr.

Dvakrát týdně uši vykapávejte peroxidovými kapkami. Usnadní to vyčištění (často je svědění způsobeno nadbytkem ušního mazu). Pokud by to nepomohlo, bude potřeba se objednat k homeopatovi, podrobně vyšetřit a nasadit individuální léčbu. Může to být rovněž forma alergie, i potravinové.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 01:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze