Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dlouhodobé svědění v uších

Autor: Redakce

Příčin, které vyvolají svědění v uších, je vícero. Může to být nedostatečná tvorba ušního mazu, ale také jeho nadměrné hromadění, dále infekce horních dýchacích cest, plísňová infekce, některé nakažlivé nemoci (neštovice, spalničky), kožní onemocnění (ekzém, lupénka) či štípnutí hmyzem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ulevit si od svědění lze několika kapkami olivového oleje. Pomohou také tinktury, které zároveň působí proti infekcím. Pokud svědění v uších přetrvává delší dobu, vyhledejte lékaře.

„Dobrý den, trápí mě už dlouho svědění v uších. Ráda bych tento problém řešila přírodní cestou. Svědění je horší v noci a svědí jen začátek zvukovodu. Pomohla by nějaká homeopatika?“

Na tento čtenářský dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, můžete zkusit

  • SABADILLA 9 C – 2x denně 5 gr.

Dvakrát týdně uši vykapávejte peroxidovými kapkami. Usnadní to vyčištění (často je svědění způsobeno nadbytkem ušního mazu). Pokud by to nepomohlo, bude potřeba se objednat k homeopatovi, podrobně vyšetřit a nasadit individuální léčbu. Může to být rovněž forma alergie, i potravinové.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:50

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze