Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nástup do školy

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Začátek září je pro řadu rodin spojený s velkým očekáváním. Mnoho dětí nastoupí poprvé do školky nebo do první třídy. Jak děti, tak hlavně jejich rodiče toto období hodně prožívají a kromě radosti a těšení mohou někoho trápit obavy a strach.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Podle psychologických výzkumů má největší vliv na dítě do šesti let věku právě matka. Děti dokáží vycítit její pocity a strachy a podle toho se pak chovají a tyto pocity přenáší i na sebe. Proto je důležité, aby byla v pohodě hlavně máma. Automaticky pak bude v klidu i dítě.

Z praxe z lékárny vím, že mnoho maminek (a následně i dětí) začátek školního roku prožívá ve strachu a stresu. Někdy tyto strachy přichází později, třeba po 2–3 měsících po nástupu do školy, na základě nějaké negativní zkušenosti. A pak se stává, že dítě pláče, že nechce jít do školky, nebo má ráno bolesti bříška a zažívací potíže.

Tyto psychosomatické potíže ukazují přímou souvislost a propojenost naší psychiky s tělem a právě potíže v oblasti gastrointestinálního traktu bývají ty první, které se u strachů a stresu projeví.

Homeopatie v těchto případech může být velkým pomocníkem:

  • Gelsemium 15 C – lék na strachy z očekávaných událostí. Projevuje se pocitem slabosti, jako by se podlamovala kolena. Často chodí na záchod, má průjem a bolesti bříška. Dítě může být opocené lepkavým potem a chce být o samotě. Má strach ze společnosti. Dávkování: 2–3x denně po dobu potíží.
  • Argentum nitricum 15 C – strachy z konkrétních situací spojené s velkou netrpělivostí. Děti se už nemůžou dočkat, kdy půjdou do školy, do školky, do kroužku apod., hodně o tom mluví, často se ptají, kdy už to bude a jak to bude probíhat. Jsou zbrklé, zrychlené, nedokážou v klidu sedět, poskakují, nedokážou se v klidu soustředit na jednu činnost, ve škole nebo u domácích úkolů pracují nesystematicky a nedokončují daný úkol. Mají trávicí potíže – průjem, pálivé pocity v žaludku, říhání a velkou chuť na sladkosti, které tyto potíže jen zhoršují. Dávkování: 2x denně po dobu potíží.
  • Aconitum 30 C – je lék náhlých událostí, šokových stavů a panického strachu. Pocit silného ohrožení a velkého strachu (až strach ze smrti). Dávkování: ze začátku často, po 10–20 min., se zlepšením 2–3x denně a pak vysadit.
  • Pulsatilla 15 C – je lék vhodný pro děti, které jsou velmi fixované na matku. Před školkou nebo školou pláčou, drží se jí křečovitě kolem krku a nechtějí jít. Tyto stavy, třeba i v menší míře, mohou být i večer před spaním, kdy dítě už má strach z nadcházejícího rána a cesty do školy. Děti prožívají strach, že budou opuštěny, potřebují se stále ujišťovat, že je má maminka ráda. Dávkování: večer před spaním a ráno před cestou do školy.
  • Některé děti po nástupu do školy a s přibývajícími povinnostmi, úkoly a množstvím zájmových kroužků mohou pociťovat velkou únavu – jak tělesnou, tak psychickou. Stěžují si na bolest hlavy, vyčerpanost, po příchodu ze školy si musí lehnout. Některé děti dokonce usnou. Těmto dětem velmi pomáhá lék Kalium phosphoricum 15 C. Dávkujeme 2x denně ve školní dny nebo ve dny, kdy mají větší zátěž (písemky, zkoušení apod.).

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:31

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze