Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Průjem u kojeného dítěte

Autor: Redakce

Kojené děti mají různý počet stolic denně. Průjem proto poznáme ne podle frekvence stolice, ale podle změny její barvy, hustoty či pachu. Příčiny mohou být různé. Jednou z nich je dietní chyba ze strany maminky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, moje pětiměsíční dcerka má akutní průjem. Mám podezření, že pokud sním něco mléčného, má zpěněnou vodovou stolici a je nadmutá. Snažím se eliminovat mléčné výrobky, ale občas se mi prostě nezadaří. Je plně kojena. Naše dětská lékařka doporučuje Enterol, ale po tom dcerka zvrací. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den. Je vhodné opravdu vysadit veškeré mléčné výrobky i potraviny, např. sušenky, které mléko obsahují. Na průjem zkuste:

  • MAGNESIA CARBONICA 9 C + CHINA 9 C – při každé stolici.

Rozpusťte 5 granulí od obou léků ve 100 ml vody. Podávejte jednu kávovou lžičku. Každý den připravte čerstvý roztok.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.1.2019 00:54

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze