Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Průjem u kojeného dítěte

Autor: Redakce

Kojené děti mají různý počet stolic denně. Průjem proto poznáme ne podle frekvence stolice, ale podle změny její barvy, hustoty či pachu. Příčiny mohou být různé. Jednou z nich je dietní chyba ze strany maminky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, moje pětiměsíční dcerka má akutní průjem. Mám podezření, že pokud sním něco mléčného, má zpěněnou vodovou stolici a je nadmutá. Snažím se eliminovat mléčné výrobky, ale občas se mi prostě nezadaří. Je plně kojena. Naše dětská lékařka doporučuje Enterol, ale po tom dcerka zvrací. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den. Je vhodné opravdu vysadit veškeré mléčné výrobky i potraviny, např. sušenky, které mléko obsahují. Na průjem zkuste:

  • MAGNESIA CARBONICA 9 C + CHINA 9 C – při každé stolici.

Rozpusťte 5 granulí od obou léků ve 100 ml vody. Podávejte jednu kávovou lžičku. Každý den připravte čerstvý roztok.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 15:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze