Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Průjem u kojeného dítěte

Autor: Redakce

Kojené děti mají různý počet stolic denně. Průjem proto poznáme ne podle frekvence stolice, ale podle změny její barvy, hustoty či pachu. Příčiny mohou být různé. Jednou z nich je dietní chyba ze strany maminky.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, moje pětiměsíční dcerka má akutní průjem. Mám podezření, že pokud sním něco mléčného, má zpěněnou vodovou stolici a je nadmutá. Snažím se eliminovat mléčné výrobky, ale občas se mi prostě nezadaří. Je plně kojena. Naše dětská lékařka doporučuje Enterol, ale po tom dcerka zvrací. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den. Je vhodné opravdu vysadit veškeré mléčné výrobky i potraviny, např. sušenky, které mléko obsahují. Na průjem zkuste:

  • MAGNESIA CARBONICA 9 C + CHINA 9 C – při každé stolici.

Rozpusťte 5 granulí od obou léků ve 100 ml vody. Podávejte jednu kávovou lžičku. Každý den připravte čerstvý roztok.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 16:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze