Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zalehlé ucho po koupání

Autor: Redakce

Prvním krokem po koupání, potápění či skákání do vody by mělo být, že se pokusíme vodu z ucha vytřást ven. Jinak hrozí, že ucho zalehne, později může dojít i k zánětu zvukovodu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vodu z ucha odstraňte dřív, než půjdete opět do bazénu. Způsobů je víc: tření ucha cípem ručníku, lehké kroužení vatovou tyčinkou (pozor, ne hluboko, abyste nezatlačili mazovou zátku) nebo poskakování.

Další možností je kápnutí tinktury (tymián, šalvěj) nebo lihu do ucha pro zklidnění zvukovodu – klidně každý den po koupání.

Vhodnou prevencí je také pečlivé vyčištění uší před řáděním ve vodě.

„Dobrý den, prosím o radu: do ucha mi natekla voda a špatně slyším. Mám zalehlou levou polovinu hlavy. Myslím si, že vodu v uchu již nemám, použila jsem na vypálení ušní svíčky, prozatím žádné zlepšení. Děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, užívejte lék:

  • Kalium muriaticum 15 C – 5 granulí 4x denně.

Pokud potíže neustoupí, či budou gradovat, navštivte prosím ORL lékaře.
Pěkný den.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 18:39

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze