Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

CINA (Pelyněk cicvárový)

Autor: Redakce

Cina nebo Artemisia cina Berg, česky pelyněk cicvárový, je rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Matečná tinktura se vyrábí z květů. Hlavní obsahovou látkou je alkaloid santonin, který má silný antihelmintický účinek, tj. působí na střevní parazity. Je to lék hlavně dětského věku. 

Charakteristika potíží:

 • Svědění v oblasti konečníku, v nose, v uchu.
 • Velký hlad (vlčí hlad), hlad velmi brzy po jídle i v noci. Nikdy nemá dost, což vede k přejídání, které může způsobit zvracení. Po vyzvracení je zase velký hlad.
 • Bolesti břicha, hlavně kolem pupíku, které se zlepšují vleže na břiše. Bolest může mít charakter křeče nebo svírání.

Výše uvedené potíže jsou typické pro střevní parazitózy. Střevní parazitózy způsobují dráždění i na psychické úrovni – děti jsou nazlobené, ukňourané, protivné, přecitlivělé, v podstatě se jim nedá zavděčit. Děti, které potřebují tento homeopatický lék, nesnáší dotyk, česání vlasů, když se na ně někdo dívá, v noci skřípou zuby, mohou mít noční můry a neklidný spánek. Koušou si nehty nebo mají oční tiky, může se objevit i šilhání nebo pomočování. Uklidní je houpavé pohyby.

Indikace:

 • Střevní parazitózy - dávkování: 9 C 2x denně do vyléčení.
 • Bolesti břicha, hlavně kolem pupíku, které se zlepšují vleže na břiše. Bolest může mít charakter křeče nebo svírání. Může být zapáchající stolice nebo průjem a páchnoucí dech. Často spojené s přítomností parazitů ve střevě. Dávkování: 9 C 2–3x denně.
 • Suchý dávivý kašel nad ránem, pocit křeče a bolesti za hrudní kostí - dávkování: 9–15 C 2x denně.
 • Svědění v nose – vede ke strkání prstů do nosu a šťourání, které neulevuje. Často až rozedření do krve.
  Dávkování: 9–15 C 2x denně.
 • Skřípání zubů ve spánku - dávkování: 15 C před spaním.
 • Noční můry a děsy: dítě špatně spí, spánek je neklidný, má zlé sny a noční můry, při kterých se probudí, je vyděšené, křičí a pláče. Ve spánku sebou hází a kope nohama.
  Dávkování: 15 C večer před spaním.
 • Noční pomočování: k úniku dochází drážděním močového měchýře. Moč je páchnoucí. Dávkování: 15 C večer před spaním. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.3.2021 15:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze