Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

EUPATORIUM PERFOLIATUM (Sadec prorostlý)

Autor: Redakce

Latinské rodové jméno rostliny je vztaženo podle legendy k řeckému králi Eupatorovi, který údajně jako první objevil její léčivé účinky, stejně jako účinky řepíku lékařského (Agrimonia eupatoria). Tato rostlina se vyskytuje v Evropě i Česku. Roste ve vlhkých lesích, příkopech a na vlhčích pasekách. V lidovém léčitelství se bylina používá k léčbě chřipky, posílení imunity a při rekonvalescenci, ve vyšších dávkách způsobuje zvracení.

Charakteristika obtíží:

  • pocit celkové rozlámanosti, pohmoždění,
  • bolesti kostí – jako polámané, potlučené, zápěstí jako přeražené,
  • bolest očí – oční koule bolavé a citlivé, jako by někdo udeřil přímo do oka,
  • střídání horečky a zimnice,
  • silná žízeň na studené nápoje i na zmrzlinu.

Zhoršení: sebemenším tlakem na oči nebo pohybem

Zlepšení: pocením.

Indikace:

  • Chřipka: provázená střídáním horečky a zimnice, bolestí celého těla, pocitem polámaných kostí. Nemocný sebou v posteli pořád mele, hledá lepší polohu. Může být bolest hlavy, jako by měla puknout, spojená s bolestí očí. Chřipka bývá často provázená bolestivým kašlem, při kterém se pacient musí držet za hrudník. Dávkování: 9 C každou hodinu a se zlepšením příznaků postupně prodlužovat intervaly.
  • Horečka: vysoká horečka (39–40 °C), která se střídá se zimnicí. Pacient se téměř nepotí, ale pokud se zpotí, výrazně se mu uleví. Tento typ horečky také bývá u exotických onemocnění jako malárie nebo žlutá zimnice a periodicky se opakuje. Eupatorium se používá jako součást léčby těchto cestovatelských nemocí. Dávkování: 9 C každou hodinu a se zlepšením příznaků postupně prodlužovat intervaly.
  • Migrény a bolesti hlavy: silné bolesti, pulzující, s nevolností až zvracením a hořkou pachutí v ústech. Pocit, jako by měla hlava puknout – bolest lebečních kostí. Bolest se může periodicky opakovat po třech nebo sedmi dnech.
  • Zažívací potíže spojené s přetížením jater: zvracení žluče, hořká pachuť v ústech, nevolnost při pohledu na jídlo nebo jeho vůni. Tento lék se používá jako podpůrný při onemocnění jater, žloutence a příznacích jaterních postižení (tmavě hnědá moč a světlá stolice). 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.3.2021 15:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze