Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

EQUISETUM HIEMALE (Přeslička zimní)

Autor: Redakce

Přeslička zimní (Equisetum hiemale L.) je rostlina z čeledi přesličkovitých. V České republice je ohrožená. Je to vytrvalá rostlina, která dorůstá výšky až 100 cm. Obsahuje flavonoidy, saponiny a minerály – křemík, vápník, hořčík a železo. Matečná tinktura se připravuje z nadzemní části. 

Charakteristika obtíží:

  • Působí na sliznice močového ústrojí.
  • Tupá, prudká bolest a pocit plného močového měchýře.
  • Časté nucení na močení s bolestí při močení a po něm.
  • Vymočení nepřináší úlevu. Močení velkého množství světlé moči (hlavně ráno po probuzení).

Indikace:

  • Akutní i chronický zánět močových cest a močového měchýře s palčivou bolestí a řezáním při močení a po něm. Dávkování: 9 C po každém močení.
  • Noční pomočování u dětí – je vhodné přidat i konstituční lék. Často jsou to děti typu Silicea: křehké, citlivé, které bývají v zimě často nemocné, jsou náchylné k rýmám a bolestem uší. Dávkování: 9 C 2x denně.
  • Bolestivé močení u těhotných žen - dávkování: 9 C 2x denně.
  • Ochablý močový měchýř u starých lidí nebo pomočování po ochrnutí - dávkování: 5–9 C 2x denně. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:48

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze