Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ruta graveolens - jak může pomoci u psů?

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Psát o tomto homeopatickém léku je pro mě stejně příjemné, jako mu poděkovat za vyléčení, ke kterému díky němu došlo. S tímto lékem mám četné zkušenosti hlavně v oblasti zhmožděnin, zlomenin, podvrtnutí, natažení šlachy, zpřetrhání kolenního vazu, luxace pately, ale i srůstání fontanel u různých plemen malých a středně velkých psů, až po bolestivé záněty kloubů či bolestivost zad a očí. Pokud jsem na něco zapomněla, pak mají jistě další kladné zkušenosti i ostatní.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

U své staré desetileté fenky německého ovčáka řeším problém se ztuhlostí kloubů, horším vstáváním po delším odpočinku, než se zase rozpohybuje. Pozoruji zhoršení zejména na podzim, kdy je sychravo a vlhko. Vždy nasadím tento lék spolu s Arnikou montanou v ředění 9–15 C a vidím obrovské zlepšení.

Měla jsem případ u jednoho ze svých štěňat, kterému jsem omylem, při přišlápnutí tlapky, vykloubila zápěstí a zlomila kůstky v metakarpu. Bylo mi tehdy do breku. Nicméně jsem nelenila a prakticky několik minut od nehody jsem začala podávat v častých frekvencích jak Rutu, tak Arniku a mohu s jistotou říct, že velmi přispěly k menší bolestivosti a lepšímu hojení celého vleklého případu.

Rutu jsem s úspěchem nasadila klientům, kteří potřebovali pomoc se srůstem fontanel – jak u velkých fontanel kruhovitého tvaru, tak u těch jednodušších, podélných, spíše ve tvaru škvírky. Zatáhnutí bylo ve všech případech téměř na 100 % a jen u dvou případů se to nepodařilo zcela, ale natolik, aby fontanela nebyla tak veliká, aby ohrožovala život jedince.

Ruta je lék, který se postará o vazy, kosti, klouby, šlachy, chrupavky i zuby. Je to homeopatický lék vyrobený z rostliny – routy vonné.

Výborně pomáhá u malých plemen při problémech tzv. luxace pately, a to i u starších psů. Ideální je samozřejmě nasadit ji už ve vývinu. Výborná je na měkké ucho, pro zpevnění chrupavky u štěňat a mladých jedinců! Nebo při podkusu na dotažení čelisti. Používám vždy v ředění 9 C.

V neposlední řadě mi pomohla při bolestech zad na dovolené nebo při zánětu spojivek a bolestivosti očí při neustálém koukání do počítače.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.10.2019 22:42

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze