Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ruta graveolens - jak může pomoci u psů?

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Psát o tomto homeopatickém léku je pro mě stejně příjemné, jako mu poděkovat za vyléčení, ke kterému díky němu došlo. S tímto lékem mám četné zkušenosti hlavně v oblasti zhmožděnin, zlomenin, podvrtnutí, natažení šlachy, zpřetrhání kolenního vazu, luxace pately, ale i srůstání fontanel u různých plemen malých a středně velkých psů, až po bolestivé záněty kloubů či bolestivost zad a očí. Pokud jsem na něco zapomněla, pak mají jistě další kladné zkušenosti i ostatní.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

U své staré desetileté fenky německého ovčáka řeším problém se ztuhlostí kloubů, horším vstáváním po delším odpočinku, než se zase rozpohybuje. Pozoruji zhoršení zejména na podzim, kdy je sychravo a vlhko. Vždy nasadím tento lék spolu s Arnikou montanou v ředění 9–15 C a vidím obrovské zlepšení.

Měla jsem případ u jednoho ze svých štěňat, kterému jsem omylem, při přišlápnutí tlapky, vykloubila zápěstí a zlomila kůstky v metakarpu. Bylo mi tehdy do breku. Nicméně jsem nelenila a prakticky několik minut od nehody jsem začala podávat v častých frekvencích jak Rutu, tak Arniku a mohu s jistotou říct, že velmi přispěly k menší bolestivosti a lepšímu hojení celého vleklého případu.

Rutu jsem s úspěchem nasadila klientům, kteří potřebovali pomoc se srůstem fontanel – jak u velkých fontanel kruhovitého tvaru, tak u těch jednodušších, podélných, spíše ve tvaru škvírky. Zatáhnutí bylo ve všech případech téměř na 100 % a jen u dvou případů se to nepodařilo zcela, ale natolik, aby fontanela nebyla tak veliká, aby ohrožovala život jedince.

Ruta je lék, který se postará o vazy, kosti, klouby, šlachy, chrupavky i zuby. Je to homeopatický lék vyrobený z rostliny – routy vonné.

Výborně pomáhá u malých plemen při problémech tzv. luxace pately, a to i u starších psů. Ideální je samozřejmě nasadit ji už ve vývinu. Výborná je na měkké ucho, pro zpevnění chrupavky u štěňat a mladých jedinců! Nebo při podkusu na dotažení čelisti. Používám vždy v ředění 9 C.

V neposlední řadě mi pomohla při bolestech zad na dovolené nebo při zánětu spojivek a bolestivosti očí při neustálém koukání do počítače.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 15:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze