Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Po prázdninách do školky – jak to zvládnout bez slziček

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

Máte doma špunta, kterého čeká jeho první velká životní zkouška – nástup do školky? Bojíte se, jak to tam sám zvládne, a hlavně, jak zvládne odloučení od maminky, když s ní trávil většinu svého času? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zvláště, máte-li prvorozené dítě, je to těžké pro něj i pro vás. Sama si pomatuji, jak to bylo, když jsem vedla svou starší dceru poprvé do školky. I když se ona těšila na nové zážitky a děti, já za rohem školky potlačovala nutkání nakouknout do oken, jak to tam ta moje maličká ustojí.

Některé děti jsou od přírody velmi společenské a mezi nové děti a na nové hračky se moc těší. Ty potřebují jenom váš láskyplný doprovod a přeci jen dodat odvahy, že to všechno vlastně bude prima.

Ale pak jsou děti, které se od maminky nehnou na krok, stále ji po očku sledují, večer usínají s mamkou u postýlky (když už ne v postýlce), s rozsvícenou lampičkou a v noci chodí k mamce spát. Říkáme jim „ten náš mamánek“.

  • To je přesně prototyp dítěte, kterému velmi pomůže homeopatický lék Pulsatilla 15 C. Tento lék podáváme již minimálně týden před nástupem do školky jednou denně večer 5 granulí. V den s velkým D podáme lék i ráno a první dny školky také vždy ráno podáváme po probuzení 5 granulí.

Dalším typem jsou děti, které jsou ostýchavé, bojí se nových věcí, vše si musí pomalu vyzkoušet, ale když je činnost zajímá, vydrží se jí věnovat dlouhé minuty. Potřebují však mít maminku za zády, aby si byly jisty. Také se hodně potí na hlavičce a jsou spíše statnější konstituce.

  • Takovým dětem podávejte lék Calcarea carbonica 15 C 5 granulí večer týden před nástupem do školky. A první dny, kdy jdou do školky, pak přidejte ráno 5 granulí léku Pulsatilla 15 C.

A ještě jeden typ dětí stojí za to podpořit homeopatiky, aby ustály svou první velkou zkoušku.

  • Jsou to děti, které potřebují lék Silicea 15 C. Takové dítě poznáte podle toho, že je křehké, snadno se unaví, už jako malé může mít žlutou rýmu a i občasné záněty středouší. Hodně se mu potí nožičky. Lék podávejte opět večer týden před nástupem do školky a první dny školky večer 5 granulí. Ve velký den ráno pak přidejte opět 5 granulí Pulsatilly 15 C.

Vždy je dobré dítě na příchod nového režimu pomalu připravit, povídat si s ním o tom, jaké to tam bude prima a že odpoledne bude zase zpátky u mámy.

Poslední rada – je fajn, když do nového světa vodí školáčka tatínek. Ten nám přeci ukazuje, že svět je plný různého dobrodružství a umí dodat odvahu, že všechno hravě zvládneme. Navíc tatínek určitě lépe ustojí případné slzičky v šatně školky (které obvykle, jakmile maminka či tatínek zmizí, rychle přestávají).

A nezapomeňte, první vykročení vždycky pravou! 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:32

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze