Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Je domácí přírodní kosmetika lepší než konvenční?

Autor: Bc. Martina Ondrová

Hitem dnešní doby se stává přírodní kosmetika. Zvídavý zákazník by rád věděl, jaký je rozdíl mezi komerční a přírodní kosmetikou, kterou si dnes jednoduše můžete vyrobit doma. 

Ilustrační foto
Zdroj: Martina Ondrová, Cremes

Co obsahuje přírodní kosmetika?

Přírodní kosmetiku si už léta vyrábím z kvalitních surovin. Používám přírodní rostlinné oleje a extrakty. Protože si připravuji vždy čerstvé a malé množství produktů, můžu si dovolit miniaturní dávku konzervantů. Krémy, tělová mléka, masti a pleťové gely nebo vody neobsahují minerální oleje, silikony a sporné chemické látky.

Konvenční kosmetika podle mého mínění nemůže mít tak účinné a kvalitní složení jako domácí přírodní kosmetika. Představuje pouze nedostatečnou kombinaci, co se týče ceny a obsahu. Pohled na složení produktu velmi často odhalí příliš vysoký obsah látek, které jsou pouze levnými plnidly a tuky (minerální oleje, parafiny, silikony, odpěňovače, syntetická barviva a parfémy), ale také velmi nízký obsah látek, na kterých je založena reklamní strategie, například produkty s drahocenným arganovým olejem či s revitalizujícím efektem mandlového oleje.

Jak účinkují rostlinné oleje?

Z kosmetického hlediska se podstatné účinky rostlinných olejů zakládají na obsahu mastných kyselin a doprovodných látek, jako jsou fosfolipidy, fytosteroly, tokoferoly a jiné látky obsahující tuk. Jejich podobnost s tuky obsaženými v kůži jim umožňuje splnit většinu fyziologických funkcí.

Pokud zevně naneseme na kůži mastné kyseliny a fytosteroly, začnou fungovat jako část lipidového filmu pokožky, jsou včleňovány do tukové vrstvy. Výsledkem je stabilizace obranné vrstvy kůže, minimalizace vodních ztrát kůží a udržení její elasticity.

Fosfolipidy zvlhčují buněčnou membránu, působí jako koleje pro účinné látky a přinášejí pleti kyselinu linolovou a pečující cholin. Flavonoidy a tokoferoly slouží jako efektivní lapače volných radikálů. Velký výběr rostlinných olejů nám umožňuje vybrat si smysluplné, jedinečné a pleti prospěšné směsi mastných kyselin.

Jestliže si začnete vyrábět přírodní kosmetiku, začnete se kriticky zajímat o účinné látky v kosmetice a poznáte rozdíl mezi kvalitní a doslova pouze cenově příznivou kosmetikou.

www.cremes.cz

blog.cremes.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze