Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Je domácí přírodní kosmetika lepší než konvenční?

Autor: Bc. Martina Ondrová

Hitem dnešní doby se stává přírodní kosmetika. Zvídavý zákazník by rád věděl, jaký je rozdíl mezi komerční a přírodní kosmetikou, kterou si dnes jednoduše můžete vyrobit doma. 

Ilustrační foto
Zdroj: Martina Ondrová, Cremes

Co obsahuje přírodní kosmetika?

Přírodní kosmetiku si už léta vyrábím z kvalitních surovin. Používám přírodní rostlinné oleje a extrakty. Protože si připravuji vždy čerstvé a malé množství produktů, můžu si dovolit miniaturní dávku konzervantů. Krémy, tělová mléka, masti a pleťové gely nebo vody neobsahují minerální oleje, silikony a sporné chemické látky.

Konvenční kosmetika podle mého mínění nemůže mít tak účinné a kvalitní složení jako domácí přírodní kosmetika. Představuje pouze nedostatečnou kombinaci, co se týče ceny a obsahu. Pohled na složení produktu velmi často odhalí příliš vysoký obsah látek, které jsou pouze levnými plnidly a tuky (minerální oleje, parafiny, silikony, odpěňovače, syntetická barviva a parfémy), ale také velmi nízký obsah látek, na kterých je založena reklamní strategie, například produkty s drahocenným arganovým olejem či s revitalizujícím efektem mandlového oleje.

Jak účinkují rostlinné oleje?

Z kosmetického hlediska se podstatné účinky rostlinných olejů zakládají na obsahu mastných kyselin a doprovodných látek, jako jsou fosfolipidy, fytosteroly, tokoferoly a jiné látky obsahující tuk. Jejich podobnost s tuky obsaženými v kůži jim umožňuje splnit většinu fyziologických funkcí.

Pokud zevně naneseme na kůži mastné kyseliny a fytosteroly, začnou fungovat jako část lipidového filmu pokožky, jsou včleňovány do tukové vrstvy. Výsledkem je stabilizace obranné vrstvy kůže, minimalizace vodních ztrát kůží a udržení její elasticity.

Fosfolipidy zvlhčují buněčnou membránu, působí jako koleje pro účinné látky a přinášejí pleti kyselinu linolovou a pečující cholin. Flavonoidy a tokoferoly slouží jako efektivní lapače volných radikálů. Velký výběr rostlinných olejů nám umožňuje vybrat si smysluplné, jedinečné a pleti prospěšné směsi mastných kyselin.

Jestliže si začnete vyrábět přírodní kosmetiku, začnete se kriticky zajímat o účinné látky v kosmetice a poznáte rozdíl mezi kvalitní a doslova pouze cenově příznivou kosmetikou.

www.cremes.cz

blog.cremes.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 20:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze