Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Osvěžení v horkých dnech? Dopřejte si lassi!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

V tropických vedrech vyhledáváme stín, jistě všichni dbáme i na dostatek tekutin a často máme chuť i na něco jiného než čistou vodu. Máme pro vás známý tip ajurvédské kuchyně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lassi je indický jogurtový nápoj, který nejenže osvěží, doplní energii a zchladí, ale má také příznivé účinky na trávení. Právě proto by se podle ajurvédy mělo konzumovat nejlépe po jídle.

Pokud k jeho přípravě použijeme mixér, probudíme „agni“ (trávicí oheň). Následující recept je vhodný pro všechny konstituce. V první řadě ale harmonizuje pittu (kvality ohně: netrpělivost, vztek, ostrost, překyselení, průjmy, záněty atd.).

Potřebujeme:
2 skleničky vody,
½ skleničky jogurtu,
2 lžíce třtinového cukru,
1 kapku růžové vody (lze nahradit kořením, např. kardamomem, pepřem nebo chilli).

Postup: Všechny ingredience důkladně smícháme, ideálně v mixéru.

TIP: Pokud chcete chutným lassi překvapit a pohostit návštěvu, vyzkoušejte také mangové lassi.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalováučitelka, koordinátor sociálních sítí, autorka článků

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem, jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.8.2018 11:08

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze