Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Osvěžení v horkých dnech? Dopřejte si lassi!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

V tropických vedrech vyhledáváme stín, jistě všichni dbáme i na dostatek tekutin a často máme chuť i na něco jiného než čistou vodu. Máme pro vás známý tip ajurvédské kuchyně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lassi je indický jogurtový nápoj, který nejenže osvěží, doplní energii a zchladí, ale má také příznivé účinky na trávení. Právě proto by se podle ajurvédy mělo konzumovat nejlépe po jídle.

Pokud k jeho přípravě použijeme mixér, probudíme „agni“ (trávicí oheň). Následující recept je vhodný pro všechny konstituce. V první řadě ale harmonizuje pittu (kvality ohně: netrpělivost, vztek, ostrost, překyselení, průjmy, záněty atd.).

Potřebujeme:
2 skleničky vody,
½ skleničky jogurtu,
2 lžíce třtinového cukru,
1 kapku růžové vody (lze nahradit kořením, např. kardamomem, pepřem nebo chilli).

Postup: Všechny ingredience důkladně smícháme, ideálně v mixéru.

TIP: Pokud chcete chutným lassi překvapit a pohostit návštěvu, vyzkoušejte také mangové lassi.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalováučitelka, koordinátor sociálních sítí, autorka článků

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2019 22:02

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze