Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Integrativní pediatrie v dětské nemocnici

Autor: Externí zdroj

V německém Landshutu existuje projekt integrativní pediatrie, díky kterému se homeopatie prosadila do každodenního života nemocnice. V Dětské nemocnici „St. Marien“ v Landshutu se léčí homeopaticky již dlouho – více než dvanáct let. O homeopatickou léčbu je velký zájem a pacienti si ji oblíbili. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Na starosti ji má oddělení integrativní pediatrie pod vedením Dr. Annette Schönauerové. Tato lékařka absolvovala doplňující vzdělání v oboru homeopatie. Nemocnice „St. Marien“ je jedinou dětskou nemocnicí v Německu s nabídkou integrativní léčby. Klinika uzavřela s jednotlivými zdravotními pojišťovnami speciální smlouvy na integrovanou péči. Pro pacienty to znamená, že zdravotní pojišťovna převezme veškeré náklady za homeopatickou léčbu svých pojištěnců, pokud jsou hospitalizováni v nemocnici „St. Marien“.

Jak jsou děti v nemocnici „St. Marien“ v Landshutu homeopaticky léčeny?

V dětské nemocnici v Landshutu podávají lékaři dětem homeopatické léky ve formě globulí. Vhodné homeopatické léky jsou vybírány podle individuálních příznaků. Pro každé dítě se vybírá lék individuálně, tento homeopatický lék přesně odpovídá jeho aktuálnímu stavu. Klinika přitom zdůrazňuje, že homeopatické léky mohou být podávány u mnoha druhů nemocí, a to v nejširší míře bez vedlejších účinků. Navíc mají tu výhodu, že je lze bez problémů kombinovat s jinými léky. V Dětské nemocnici „St. Marien“ je přitom součástí léčby častých zdravotních problémů dětí zcela samozřejmě i homeopatie, pokud si to rodiče přejí. Nemocnice navíc nabízí při konkrétních otázkách individuální poradenství ohledně doplnění léčby o homeopatii.

V Landshutu mají s homeopatií dobré zkušenosti při každodenním provozu kliniky

U nemocí, které se vracejí, nebo jsou chronické, se podle odborného názoru lékařů kliniky v Landshutu vyplatí nechat provést u malých pacientů počáteční homeopatickou anamnézu. Přitom se lékaři snaží celkově popsat fyzickou diagnózu i sociální vztahy dítěte a také zahrnout jeho aktuální situaci a povahové vlastnosti. Práce Dr. Annette Schönauerové související s projektem je spolufinancována Nadací Carstensových (Carstens-Stiftung) a finančními dary členů zapsaného spolku Příroda a medicína (Natur und Medizin e. V.). Cílem je zkombinovat v pediatrii metody přírodní medicíny s konvenční léčbou. 

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Zdroj: www.homimed.de

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:25

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze