Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

CAUSTICUM

Autor: Redakce

Causticum je složitá chemická látka, kterou Dr. Hahnemann získával destilací směsi čerstvě hašeného vápna a síranu draselného. 

Charakteristika obtíží:

  • pálení na sliznicích (hrtan, jícen, dýchací trubice, močová trubice a konečník),
  • pocity bolesti jako živá rána, palčivé, žíravé, rozedřené,
  • zhoršení: večer, působením suchého studeného počasí (vítr, průvan),
  • zlepšení: vlhké teplé počasí.

Indikace:

Popáleniny – pálivá bolest po popálení nebo bolestivé starší jizvy po popáleninách, které se nezhojily. Je to také lék na poleptání chemikáliemi. Dávkování 15 C 2–4x denně.

Kašel – suchý, bolestivý s pálením a škrábáním v dýchací trubici, chrapot. Bolest za hrudní kostí při kašli. Lepší se napitím studeného nápoje, ulehnutím do teplé postele. Při kašli může dojít k úniku moči. Dávkování 9 C 2–4x denně.

Chrapot, ztráta hlasu, zánět hrtanu – může být způsobený namáháním, ochrnutím hlasivek nebo při laryngitidě či nachlazení. Chrapot může být spojený i s kašlem, bolestí na hrudi a pocitem sucha v krku. Dávkování 9 C 2–4x denně.

Bradavice – ploché, vroubkované nebo stopkovité bradavičky, které snadno krvácí, často bývají pod nehty, na špičce nosu nebo na rtech. Dávkování 15 C 2x denně do vyléčení (v kombinaci s lékem Thuya 9 C 1x denně).
Obrna lícního nervu – způsobená často vlivem chladného větru nebo mrazu. Častěji pravostranná. Dávkování 15 C 2–4x denně.

Močové infekce – pálení při močení, samovolné pomalé odkapávání moči. Podáváme také v případě, že nepomáhá Cantharis. Dávkování 9 C zpočátku po 1 hod., se zlepšením 2–4x denně.

Inkontinence (mimovolný odchod moči) – při kašli, kýchání, při námaze nebo při rozčilení. Může být způsobená i ochrnutím svěrače močového měchýře. Noční pomočování u citlivých dětí, které jsou velmi soucitné a špatně snáší nespravedlnost. Dávkování 15 C 2x denně.

Zánět šlach a „spisovatelské“ bolesti a syndrom karpálního tunelu – pálivé bolesti podél šlachy s pocitem, že je šlacha příliš krátká. Lepší se teplem. Dávkování 9 C 2x denně.

Ischias (zánět sedacího nervu) – většinou na levé straně. Dávkování 15 C 2–4x denně.

Konstituční typ – celková slabost – fyzická i intelektuální. Soucítí s problémy druhých, za každou cenu chce dosáhnout spravedlivého řešení situace. Má často idealistické názory na společnost, na mezilidské vztahy apod. a intenzivně prožívá pocity křivdy. Pro děti je charakteristická velká vnímavost vůči problémům druhých, spoluprožívají zármutek jiných lidí, dělají si starost o budoucnost. Mají velký strach ze tmy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze