Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

CAUSTICUM

Autor: Redakce

Causticum je složitá chemická látka, kterou Dr. Hahnemann získával destilací směsi čerstvě hašeného vápna a síranu draselného. 

Charakteristika obtíží:

  • pálení na sliznicích (hrtan, jícen, dýchací trubice, močová trubice a konečník),
  • pocity bolesti jako živá rána, palčivé, žíravé, rozedřené,
  • zhoršení: večer, působením suchého studeného počasí (vítr, průvan),
  • zlepšení: vlhké teplé počasí.

Indikace:

Popáleniny – pálivá bolest po popálení nebo bolestivé starší jizvy po popáleninách, které se nezhojily. Je to také lék na poleptání chemikáliemi. Dávkování 15 C 2–4x denně.

Kašel – suchý, bolestivý s pálením a škrábáním v dýchací trubici, chrapot. Bolest za hrudní kostí při kašli. Lepší se napitím studeného nápoje, ulehnutím do teplé postele. Při kašli může dojít k úniku moči. Dávkování 9 C 2–4x denně.

Chrapot, ztráta hlasu, zánět hrtanu – může být způsobený namáháním, ochrnutím hlasivek nebo při laryngitidě či nachlazení. Chrapot může být spojený i s kašlem, bolestí na hrudi a pocitem sucha v krku. Dávkování 9 C 2–4x denně.

Bradavice – ploché, vroubkované nebo stopkovité bradavičky, které snadno krvácí, často bývají pod nehty, na špičce nosu nebo na rtech. Dávkování 15 C 2x denně do vyléčení (v kombinaci s lékem Thuya 9 C 1x denně).
Obrna lícního nervu – způsobená často vlivem chladného větru nebo mrazu. Častěji pravostranná. Dávkování 15 C 2–4x denně.

Močové infekce – pálení při močení, samovolné pomalé odkapávání moči. Podáváme také v případě, že nepomáhá Cantharis. Dávkování 9 C zpočátku po 1 hod., se zlepšením 2–4x denně.

Inkontinence (mimovolný odchod moči) – při kašli, kýchání, při námaze nebo při rozčilení. Může být způsobená i ochrnutím svěrače močového měchýře. Noční pomočování u citlivých dětí, které jsou velmi soucitné a špatně snáší nespravedlnost. Dávkování 15 C 2x denně.

Zánět šlach a „spisovatelské“ bolesti a syndrom karpálního tunelu – pálivé bolesti podél šlachy s pocitem, že je šlacha příliš krátká. Lepší se teplem. Dávkování 9 C 2x denně.

Ischias (zánět sedacího nervu) – většinou na levé straně. Dávkování 15 C 2–4x denně.

Konstituční typ – celková slabost – fyzická i intelektuální. Soucítí s problémy druhých, za každou cenu chce dosáhnout spravedlivého řešení situace. Má často idealistické názory na společnost, na mezilidské vztahy apod. a intenzivně prožívá pocity křivdy. Pro děti je charakteristická velká vnímavost vůči problémům druhých, spoluprožívají zármutek jiných lidí, dělají si starost o budoucnost. Mají velký strach ze tmy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze