Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak nezemřít na...

Autor: PharmDr. Daniela Pešová

Poměrně často se lze setkat s tím, že děti předškolního (a bohužel i školního) věku odmítají ovoce nebo zeleninu, případně obojí. Tento znepokojující fakt mě přiměl o tom něco napsat. Zajímalo by mě, kolik z deseti dospělých lidí sní denně jednu porci ovoce a dostatečné množství zeleniny a celozrnných potravin, tedy nezpracované rostlinné stravy, která jako jediná je opravdu prospěšná našemu zdraví.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Léta už sleduji neziskovou internetovou organizaci NutritionFacts.org a přednášky jejího zakladatele, amerického lékaře Michaela Gregera, který napsal knihu How not to die. Tato kniha je nyní dostupná i u nás (Jak nezemřít).

Michaela Gregera přiměla ke studiu medicíny zkušenost z vlastní rodiny. Jeho babička po několika bypassech trpěla srdeční chorobou v poslední fázi a lékaři jí sdělili, že už pro ni nemohou nic udělat. V 65 letech byla odkázána na kolečkové křeslo, protože chůze jí způsobovala velké bolesti na hrudi. Zoufalá babička se dověděla o klinice, kde srdeční choroby začali léčit zdravou stravou a vydala se na onu kliniku to zkusit. Už po 3 týdnech se její stav velmi zlepšil, domů odešla po svých a dokázala ujít 16 kilometrů denně. Díky zdravé stravě a životnímu stylu mohla žena, které lékaři dávali jen několik týdnů života, prožít dalších 31 radostných let a dožít se 96 let. Její zázračné uzdravení inspirovalo jednoho z jejích šesti vnuků, aby se stal studentem medicíny. Bohužel zjistil, že na medicíně je sice pár hodin dietologie, ale nikdo se tam ani slůvkem nezmíní o možnosti léčení nebo dokonce vyléčení chronických nemocí pomocí stravy a životního stylu. Proč asi?

Síla matky přírody se nedá nacpat do nějakých pilulek. Hlavní důvod, proč se choroby dědí v rodinách, je pravděpodobně ten, že se v rodinách dědí stravovací návyky. I kdyby oba vaši rodiče zemřeli na infarkt, můžete se dožít vysokého věku se zdravým srdcem. I když se narodíte s vysoce rizikovými geny, máte svůj osud zcela ve svých rukou. A na svém talíři. Nejlepší způsob prevence a léčby mnoha chronických onemocnění je nezpracovaná rostlinná strava. Bez konzervantů, barviv, dochucovadel a jiných aditiv. Většina návštěv u lékaře je zapříčiněna nemocemi, které se dají ovlivnit životním stylem. Farmakologické řešení polykáním hrstí medikamentů rozhodně není zaměřeno na příčinu onemocnění.

Představte si, že stojíte u přetékajícího dřezu. Nebudete přeci donekonečna utírat vodu na podlaze místo toho, abyste prostě zavřeli kohoutek. Dříve než jsou pacientovi předepsány léky, by měl být vždy poučen o výhodách zdravé stravy a aktivního životního stylu. Jíst zdravěji totiž není nic složitého a může to rozhodnout o průběhu vaší nemoci, protože tím lze eliminovat některé z nejnebezpečnějších rizikových faktorů, obzvláště pokud je vám diagnostikována hypertenze, diabetes, kardiovaskulární onemocnění, onemocnění jater, plic, ledvin nebo střev. Rostlinná strava dokáže zvrátit postup každé z nejčastějších příčin úmrtí.

Takže příště se dozvíte, jak nezemřít na jednu z nejčastějších civilizačních chorob a proč děti více motivovat, aby pro ně konzumace ovoce a zeleniny byla denní samozřejmostí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Daniela Pešová

Autor: PharmDr. Daniela PešováFarmaceutka, homeopatka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 03:11

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze