Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak nezemřít na...

Autor: PharmDr. Daniela Pešová

Poměrně často se lze setkat s tím, že děti předškolního (a bohužel i školního) věku odmítají ovoce nebo zeleninu, případně obojí. Tento znepokojující fakt mě přiměl o tom něco napsat. Zajímalo by mě, kolik z deseti dospělých lidí sní denně jednu porci ovoce a dostatečné množství zeleniny a celozrnných potravin, tedy nezpracované rostlinné stravy, která jako jediná je opravdu prospěšná našemu zdraví.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Léta už sleduji neziskovou internetovou organizaci NutritionFacts.org a přednášky jejího zakladatele, amerického lékaře Michaela Gregera, který napsal knihu How not to die. Tato kniha je nyní dostupná i u nás (Jak nezemřít).

Michaela Gregera přiměla ke studiu medicíny zkušenost z vlastní rodiny. Jeho babička po několika bypassech trpěla srdeční chorobou v poslední fázi a lékaři jí sdělili, že už pro ni nemohou nic udělat. V 65 letech byla odkázána na kolečkové křeslo, protože chůze jí způsobovala velké bolesti na hrudi. Zoufalá babička se dověděla o klinice, kde srdeční choroby začali léčit zdravou stravou a vydala se na onu kliniku to zkusit. Už po 3 týdnech se její stav velmi zlepšil, domů odešla po svých a dokázala ujít 16 kilometrů denně. Díky zdravé stravě a životnímu stylu mohla žena, které lékaři dávali jen několik týdnů života, prožít dalších 31 radostných let a dožít se 96 let. Její zázračné uzdravení inspirovalo jednoho z jejích šesti vnuků, aby se stal studentem medicíny. Bohužel zjistil, že na medicíně je sice pár hodin dietologie, ale nikdo se tam ani slůvkem nezmíní o možnosti léčení nebo dokonce vyléčení chronických nemocí pomocí stravy a životního stylu. Proč asi?

Síla matky přírody se nedá nacpat do nějakých pilulek. Hlavní důvod, proč se choroby dědí v rodinách, je pravděpodobně ten, že se v rodinách dědí stravovací návyky. I kdyby oba vaši rodiče zemřeli na infarkt, můžete se dožít vysokého věku se zdravým srdcem. I když se narodíte s vysoce rizikovými geny, máte svůj osud zcela ve svých rukou. A na svém talíři. Nejlepší způsob prevence a léčby mnoha chronických onemocnění je nezpracovaná rostlinná strava. Bez konzervantů, barviv, dochucovadel a jiných aditiv. Většina návštěv u lékaře je zapříčiněna nemocemi, které se dají ovlivnit životním stylem. Farmakologické řešení polykáním hrstí medikamentů rozhodně není zaměřeno na příčinu onemocnění.

Představte si, že stojíte u přetékajícího dřezu. Nebudete přeci donekonečna utírat vodu na podlaze místo toho, abyste prostě zavřeli kohoutek. Dříve než jsou pacientovi předepsány léky, by měl být vždy poučen o výhodách zdravé stravy a aktivního životního stylu. Jíst zdravěji totiž není nic složitého a může to rozhodnout o průběhu vaší nemoci, protože tím lze eliminovat některé z nejnebezpečnějších rizikových faktorů, obzvláště pokud je vám diagnostikována hypertenze, diabetes, kardiovaskulární onemocnění, onemocnění jater, plic, ledvin nebo střev. Rostlinná strava dokáže zvrátit postup každé z nejčastějších příčin úmrtí.

Takže příště se dozvíte, jak nezemřít na jednu z nejčastějších civilizačních chorob a proč děti více motivovat, aby pro ně konzumace ovoce a zeleniny byla denní samozřejmostí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Daniela Pešová

Autor: PharmDr. Daniela PešováFarmaceutka, homeopatka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 01:25

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze