Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Homeopatie je velmi dynamická a kreativní", říká MUDr. Tomáš Rada

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

MUDr. Tomáš Rada, praktický lékař pro děti a dorost v Praze, ve své každodenní praxi používá i homeopatii a jiné metody celostní medicíny. Pro čtenáře Světa homeopatie odpověděl na několik otázek. 

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Tomáš Jelínek

Jaká byla vaše cesta k homeopatii?

V době, kdy jsem ještě pracoval v nemocnici, se o ní pochvalně zmínil jeden člověk – nelékař, kterého si velmi vážím – a to byl pro mne prvotní impuls se o homeopatii více dozvědět.

V čem vidíte největší výhody homeopatie?

Hlavní výhoda je, že je to léčba, která nepotlačuje a nezatěžuje organismus, naopak stimuluje vlastní obranné a hojivé síly a nezanechává po sobě v těle chemické stopy. Další nesporná výhoda je, že je levnější než léčba alopatickými léky. Samozřejmě, že ve své praxi používám i alopatika a vážím si pokroků, kterých školská medicína dosáhla a dosahuje, na druhé straně nechci nekriticky přijímat všechny její závěry.

Jaká onemocnění léčíte pomocí homeopatie nejčastěji?

Není nemoc, kde by se homeopatika nedala podat. Nejčastěji ale používám homeopatii k léčbě akutních respiračních a střevních onemocnění, která jsou z velké části vyvolána viry. Pokud vybereme správný homeopatický lék, vlastní nemoc i následná rekonvalescence probíhají rychleji a bez komplikací. Homeopatika lze s dobrými výsledky použít i u často nemocných dětí, které jdou z nemoci do nemoci, což nejčastěji vídáme u předškoláků. Další velkou oblastí, zvláště u dětí, jsou různé drobnější úrazy. U kojenců a batolat lze vhodně vybraným homeopatickým lékem podpořit psychomotorický vývoj. Téměř paušálně používám homeopatika jako prevenci nežádoucích reakcí po očkování.

Jaký je postoj rodičů k homeopatii?

Lidé s podobnými názory a přístupy se přitahují a je to tak i v mé praxi. Přibývá tedy rodičů, kteří homeopatii k léčbě svých dětí používají.

Používáte ve své praxi i jiné metody a přístupy celostní medicíny?

Ano, používám ještě Bachovu květovou terapii, prostředky fyziologické regulační medicíny, autopatii a v budoucnu bych chtěl zařadit i elekroakupunkturu.

Co vám homeopatie přinesla do vašeho života?

Homeopatie je velmi dynamická a kreativní, a proto s její pomocí máte větší šanci neustrnout v šedé rutině a zažitých stereotypech pracovního i osobního života. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze