Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Homeopatie je velmi dynamická a kreativní", říká MUDr. Tomáš Rada

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

MUDr. Tomáš Rada, praktický lékař pro děti a dorost v Praze, ve své každodenní praxi používá i homeopatii a jiné metody celostní medicíny. Pro čtenáře Světa homeopatie odpověděl na několik otázek. 

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Tomáš Jelínek

Jaká byla vaše cesta k homeopatii?

V době, kdy jsem ještě pracoval v nemocnici, se o ní pochvalně zmínil jeden člověk – nelékař, kterého si velmi vážím – a to byl pro mne prvotní impuls se o homeopatii více dozvědět.

V čem vidíte největší výhody homeopatie?

Hlavní výhoda je, že je to léčba, která nepotlačuje a nezatěžuje organismus, naopak stimuluje vlastní obranné a hojivé síly a nezanechává po sobě v těle chemické stopy. Další nesporná výhoda je, že je levnější než léčba alopatickými léky. Samozřejmě, že ve své praxi používám i alopatika a vážím si pokroků, kterých školská medicína dosáhla a dosahuje, na druhé straně nechci nekriticky přijímat všechny její závěry.

Jaká onemocnění léčíte pomocí homeopatie nejčastěji?

Není nemoc, kde by se homeopatika nedala podat. Nejčastěji ale používám homeopatii k léčbě akutních respiračních a střevních onemocnění, která jsou z velké části vyvolána viry. Pokud vybereme správný homeopatický lék, vlastní nemoc i následná rekonvalescence probíhají rychleji a bez komplikací. Homeopatika lze s dobrými výsledky použít i u často nemocných dětí, které jdou z nemoci do nemoci, což nejčastěji vídáme u předškoláků. Další velkou oblastí, zvláště u dětí, jsou různé drobnější úrazy. U kojenců a batolat lze vhodně vybraným homeopatickým lékem podpořit psychomotorický vývoj. Téměř paušálně používám homeopatika jako prevenci nežádoucích reakcí po očkování.

Jaký je postoj rodičů k homeopatii?

Lidé s podobnými názory a přístupy se přitahují a je to tak i v mé praxi. Přibývá tedy rodičů, kteří homeopatii k léčbě svých dětí používají.

Používáte ve své praxi i jiné metody a přístupy celostní medicíny?

Ano, používám ještě Bachovu květovou terapii, prostředky fyziologické regulační medicíny, autopatii a v budoucnu bych chtěl zařadit i elekroakupunkturu.

Co vám homeopatie přinesla do vašeho života?

Homeopatie je velmi dynamická a kreativní, a proto s její pomocí máte větší šanci neustrnout v šedé rutině a zažitých stereotypech pracovního i osobního života. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.12.2019 17:04

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze