Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Angína v létě

Autor: Redakce

Angíny nepatří pouze k chladným měsícům roku, objevit se mohou i v létě. Na to, jak využít homeopatii v podpůrné léčbě angíny, se ptá jedna naše čtenářka. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý večer. Už tři týdny se léčím na angínu. Po nezabrání léčby mi byla odebrána krev a stěr z krku pro podezření na mononukleózu. Výsledky jsou v pořádku, až na zvýšené leukocyty. Můj dotaz zní, jak si mohu ulevit? Kromě užívání léků na bolest? Mám nateklé mandle s čepy. Kloktám řepíkový čaj, mám zábal. Předem děkuji za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, z homeopatik doporučuji léky:

  • MERCURIUS SOLUBILIS 9 C – 5 granulí 4x denně a
  • SILICEA 15 C – 5 granulí 2x denně.

Při otoku, kdy ulevuje spíše pití studených nápojů, přidejte:

  • APIS MELLIFICA 30 C – 5 granulí 4x denně.

V případě potvrzené infekční mononukleózy:

  • AILANTHUS GLANDULOSA 9 C – 5 granulí 4x denně.

Pokračujte nadále v lokální péči o dutinu ústní. Přeji brzkou úzdravu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 15:48

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze