Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Angína v létě

Autor: Redakce

Angíny nepatří pouze k chladným měsícům roku, objevit se mohou i v létě. Na to, jak využít homeopatii v podpůrné léčbě angíny, se ptá jedna naše čtenářka. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý večer. Už tři týdny se léčím na angínu. Po nezabrání léčby mi byla odebrána krev a stěr z krku pro podezření na mononukleózu. Výsledky jsou v pořádku, až na zvýšené leukocyty. Můj dotaz zní, jak si mohu ulevit? Kromě užívání léků na bolest? Mám nateklé mandle s čepy. Kloktám řepíkový čaj, mám zábal. Předem děkuji za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, z homeopatik doporučuji léky:

  • MERCURIUS SOLUBILIS 9 C – 5 granulí 4x denně a
  • SILICEA 15 C – 5 granulí 2x denně.

Při otoku, kdy ulevuje spíše pití studených nápojů, přidejte:

  • APIS MELLIFICA 30 C – 5 granulí 4x denně.

V případě potvrzené infekční mononukleózy:

  • AILANTHUS GLANDULOSA 9 C – 5 granulí 4x denně.

Pokračujte nadále v lokální péči o dutinu ústní. Přeji brzkou úzdravu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 09:10

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze