Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Infekce močových cest - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Letní dovolenou a koupání může někdy nepříjemně narušit nezvaný zánět močových cest. Pokud jej „chytneme“ hned od začátku, může zde mít použití homeopatik velmi dobré účinky a nemusí dojít na užívání antibiotik.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi příznaky patří nepříjemná bolest, pálení a řezání při močení, časté chození na malou stranu a pocit nucení na močení, bolest v podbřišku, zvýšená teplota a únava.

Obecně je dobré preventivní opatření – po koupání sundávat mokré plavky, dodržovat pitný režim a podporovat imunitní systém.

Při prvních příznacích výrazně zvýšíme množství tekutin – nejlépe čistou vodu a bylinkové čaje s účinkem na močový systém (urologický čaj). Tyto bylinné čaje podporují vyplavování bakterií z močového ústrojí a působí protizánětlivě. Užíváme také brusinky – sušené nebo v lékárně koupené ve formě tobolek nebo v kombinaci s D-manózou.

Homeopatická pomoc:

  • Pokud zánět vznikne náhle a po prochlazení (např. sezení na studeném nebo koupání ve studené vodě) je lékem první volby Aconitum 9 C, které dávkujeme ze začátku často (po 20 min.) do zlepšení.
  • Jedním z nejčastěji používaných léků na močové infekce je Cantharis 9 C. Mezi příznaky patří silná bolest, pálení a řezání při močení. Pacient bolest cítí před močením, při i po něm. Někdy se bolest popisuje, jako by v moči byly ostré, skleněné střepy. V moči může být přítomna krev. Po vypití tekutin se bolest zhoršuje. Dávkování: 5x denně do úlevy, se zlepšením snižovat dávkování.
  • Kombinace léků Hepar sulfuris calcareum 15 C + Pyrogenium 9 C působí protizánětlivě a při začátku infekce zabrání jejímu rozvoji. Dávkování 2x denně do úlevy.
  • Arsenicum album 15 C podáváme, pokud jsou bolesti hlavně pálivé a zhoršují se v noci. Velkou úlevu přináší teplo a teplé obklady. Pacient je úzkostný, zimomřivý a má velký strach.
  • Pokud je příčinou prochladnutí z mokrých plavek, tedy po působení vlhka a chladu, podáme lék Dulcamara 9 C 3–5x denně.

Protizánětlivý účinek můžeme podpořit užíváním tinktury z lichořeřišnice větší.

V případě, že se stav zhoršuje a do 2 dnů nedojde ke zlepšení a úlevě, je třeba navštívit lékaře.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze