Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zápach z tlamy u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Každý majitel se v určitém věku psa s tímto problémem setká a mnozí se obávají zákroku, kdy se zubní kámen a dásně, často postižené gingivitidou, řeší v narkóze. Je celkem pochopitelné a oprávněné mít z narkózy strach, zvláště pak u starých jedinců nebo psů nemocných s oběhovým systémem. Nicméně bych ráda podotkla, že udržovat tlamu psa v jistém „komfortu” je stejně důležité, aby byl zdravý a prospíval.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Pokud nechá majitel ze strachu o psa v tlamě doslova zuby hnít, vzniká zánět GIT (gastrointestinálního traktu) a u daného jedince se dřív nebo později objeví trávicí problémy v podobě zvracení a průjmů. Nakonec bývají postižené i vnitřní orgány od ledvin, jater až po srdce a jedinec může zemřít i na tak „banální věc”, jako je zanedbání dutiny ústní.

Apeluji na všechny majitelé psů a koček, aby nepodceňovali stav ústní dutiny svého zvířete a pravidelně je kontrolovali nebo nechali zkontrolovat veterinářem!

Pokud má pes sklony k tvorbě zubního kamene a je třeba mu zuby nechat čistit ultrazvukem 2x do roka, je samozřejmě možnost frekvenci snížit i na 1x v roce, pokud svého psa naučíme tomu, aby nám dovolil zuby vyčistit nebo pečovat o dásně. Je řada prostředků k ošetření dásní i zubů od enzymatických past až po různé olejíčky, jen je třeba zvíře k tomu vést. Zubními problémy velmi trpí malá a miniaturní plemena a ve všem hraje velkou roli hodně také genetika. Pokud otec nebo matka vrhu má problémy se zuby, s největší pravděpodobností je bude mít i jejich potomek.

Druhým typem onemocnění, kdy se zuby i dásně jeví na pohled v pořádku, ale i tak dech velmi zapáchá, je onemocnění žaludku. Ve svých článcích jsem vícekrát zmiňovala onemocnění IBD, o těchto problémech se tedy můžete dočíst právě v nich. Nyní se budu věnovat pouze postižení zubů a dásní.

Pro mě je lékem číslo jedna homeopatický lék Borax 9 C, který sama používám při výskytu aft či při léčbě bolesti v krku, spolu s Arnikou montanou v ředění 9 C. Přidám i Phosphorus 9 C na celkovou podporu imunity.

Pokud dásně krvácejí, použiji Arsenicum album 9–15 C nebo výborný Mercurius solubilis, zvláště pak u psů, kteří hodně sliní. Lék Arsenicum je navíc dobře použitelný u psů, kteří mívají problémy s ledvinami. V kombinaci s lékem Lycopodium clavatum 9 C je to ideální jak na podporu ledvin, tak proti nechutenství, kterým psi, kteří mají problémy s dutinou ústní, velmi často trpí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.4.2019 12:44

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze