Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zápach z tlamy u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Každý majitel se v určitém věku psa s tímto problémem setká a mnozí se obávají zákroku, kdy se zubní kámen a dásně, často postižené gingivitidou, řeší v narkóze. Je celkem pochopitelné a oprávněné mít z narkózy strach, zvláště pak u starých jedinců nebo psů nemocných s oběhovým systémem. Nicméně bych ráda podotkla, že udržovat tlamu psa v jistém „komfortu” je stejně důležité, aby byl zdravý a prospíval.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Pokud nechá majitel ze strachu o psa v tlamě doslova zuby hnít, vzniká zánět GIT (gastrointestinálního traktu) a u daného jedince se dřív nebo později objeví trávicí problémy v podobě zvracení a průjmů. Nakonec bývají postižené i vnitřní orgány od ledvin, jater až po srdce a jedinec může zemřít i na tak „banální věc”, jako je zanedbání dutiny ústní.

Apeluji na všechny majitelé psů a koček, aby nepodceňovali stav ústní dutiny svého zvířete a pravidelně je kontrolovali nebo nechali zkontrolovat veterinářem!

Pokud má pes sklony k tvorbě zubního kamene a je třeba mu zuby nechat čistit ultrazvukem 2x do roka, je samozřejmě možnost frekvenci snížit i na 1x v roce, pokud svého psa naučíme tomu, aby nám dovolil zuby vyčistit nebo pečovat o dásně. Je řada prostředků k ošetření dásní i zubů od enzymatických past až po různé olejíčky, jen je třeba zvíře k tomu vést. Zubními problémy velmi trpí malá a miniaturní plemena a ve všem hraje velkou roli hodně také genetika. Pokud otec nebo matka vrhu má problémy se zuby, s největší pravděpodobností je bude mít i jejich potomek.

Druhým typem onemocnění, kdy se zuby i dásně jeví na pohled v pořádku, ale i tak dech velmi zapáchá, je onemocnění žaludku. Ve svých článcích jsem vícekrát zmiňovala onemocnění IBD, o těchto problémech se tedy můžete dočíst právě v nich. Nyní se budu věnovat pouze postižení zubů a dásní.

Pro mě je lékem číslo jedna homeopatický lék Borax 9 C, který sama používám při výskytu aft či při léčbě bolesti v krku, spolu s Arnikou montanou v ředění 9 C. Přidám i Phosphorus 9 C na celkovou podporu imunity.

Pokud dásně krvácejí, použiji Arsenicum album 9–15 C nebo výborný Mercurius solubilis, zvláště pak u psů, kteří hodně sliní. Lék Arsenicum je navíc dobře použitelný u psů, kteří mívají problémy s ledvinami. V kombinaci s lékem Lycopodium clavatum 9 C je to ideální jak na podporu ledvin, tak proti nechutenství, kterým psi, kteří mají problémy s dutinou ústní, velmi často trpí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 17:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze