Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rozchod

Autor: Helena Míková

A je tady léto. Slunce, voda, písek, příroda, cestování… Máme čas, chceme se radovat a užívat si volna. Zamilovat se. Může nás však potkat i opačná strana mince. Rozchod. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Láska je krásná, doslova se vznášíme nad zemí, rozkveteme do krásy, záříme. Rozchod naopak dokáže srazit na dno, zvláště je-li nečekaný, bez dlouhodobých problémů ve vztahu. Blesk z čistého nebe. Marné je naříkat a ptát se stále dokola: Proč? Vztah je o dvou lidech a společné cestě, o vzájemné komunikaci. Není to monolog, ale dialog, na což mnoho párů při všem tom shonu dnešních dnů tak trochu zapomíná. Vztah není, nebo by neměl být o jakékoli formě závislosti jednoho na druhém. Kde je strach, že o druhého přijdeme, tam nemůže láska kvést, vztah uvadá a dříve nebo později se zhroutí. Vztah rozhodně není o vlastnictví toho druhého, ale o radosti s ním být. Stojí za to se nad tím zamyslet.

Někdy zjistíme, že prvotní okouzlující pocit z partnera byl mylný, ať už trvá týden nebo deset let, a rozhodneme se jít – nebo se takto rozhodne strana druhá. Ne vždy lidé po rozchodu zůstávají přáteli a přejí si v dalším životě jen to nejlepší, což je mimochodem nejlepší způsob, jak zachovat zdraví sobě i těm druhým. Někdy jsme hluboce nešťastní, zoufalí a propadneme panice, že v životě už nikoho nepotkáme, nezamilujeme se, že nejsme dost atraktivní, dobří. Sebevědomí klesne pod bod mrazu, přestože, nebo právě proto, že venku je tak krásně a všichni kolem jsou šťastní. Možná tyto pocity dobře znáte. Co dělat?

Sotva za bývalým vztahem zaklapnou dveře, nestyďte se vyplakat. Nepotlačujte své pocity, dostaňte je ven. Bušte do polštáře, křičte (není-li zrovna noc) nebo svůj vztek vyjádřete divokým tancem. I důkladný úklid bytu či celého domu zabírá docela dobře. Unavíte se, tím se ztišíte a bude možné pokročit dál. V každém případě se vám otevírá prostor pro něco nového. Zdánlivou ztrátou můžete vyhrát mnohem více, než jste si kdy mohly (zde se obracím především na ženy) představit. A pokud tuto informaci v dané chvíli ještě nedokážete přijmout, nevadí. Zkuste se posadit, naladit na své nitro a zaposlouchat se, co vám radí. Možná, že k tomu přizvete i některý z homeopatických léků. Poraďte se s erudovaným homeopatem, které z homeopatik bude v dané chvíli nejvhodnější, aby vám pomohlo se dostat z výkyvu emocí zpátky k sobě. Na jiný vztah nechvátejte, dejte si čas objevit, jakého partnera (partnerku) vlastně vedle sebe vnitřně vidíte.

Nezapomeňte, že to, co „vysíláte“ svému okolí, je jako ladička, která rozezní tu pravou strunu, ať se nachází kdekoli. Hodně štěstí!

Homeopatické tipy od MUDr. Evy Kettmannové:

  • IGNATIA AMARA – je to nejčastěji používaný homeopatický lék na akutní reakci na ztrátu blízké osoby (smrt, rozchod). Používá se při nepříznivé reakci na náhlou zprávu o rozchodu (hysterický nekontrolovatelný pláč, vzlykání). Tyto stavy se střídají s tichým smutkem, objevují se různé fyzické symptomy jako zablokování hrudní páteře, člověk se nemůže dobře nadechnout, nepříjemné bušení srdce, zejména v noci, pocit knedlíku v krku, nechutenství, zvracení.
  • NATRUM MURIATICUM – je vhodné pro uzavřeného, emočně labilního jedince, který snadno propadne velikému smutku. Zármutek prožívá uvnitř, pláče v tichosti, nemá zájem o soucit ze strany druhých. Má potíže vyrovnat se skutečností, že ji/jej partner opustil (rozchod, smrt). Nedokáže zapomenout na minulost. Po rozchodu s partnerem se ještě víc uzavírá a nechce soucit druhých: když se ho okolí snaží uklidnit, může reagovat až vztekle. Po rozchodu může výrazně zhubnout.
  • STAPHYSAGRIA – pro ty, kdo si kladou otázku: „Proč se mi to stalo?!“, při pocitech křivdy a ponížení. Snadno se jich něco dotkne, snadno se rozzlobí, ale svůj vztek nedávají najevo, potlačí ho. Na hádku nedokážou zapomenout. Velké rozrušení může vyvolat třes rukou nebo i celého těla. Další typické psychosomatické příznaky: prudké bolesti břicha, průjmy.
  • COLOCYNTHIS – snadno se urazí, povýšení, lehce se rozčilí, po rozčilení (například z rozchodu) následují křečovité bolesti břicha, bolesti podél páteře, bolesti hlavy. Dotyčná(ý) vnímá rozchod jako velkou nespravedlnost.
  • PULSATILLA – zejména vhodná pro mladé, nervózní dívky, velmi citlivé, často pláčou. Po rozchodu můžou mít nechutenství a trávicí potíže. Hledají útěchu a povzbuzení. Často jsou hodně navázané na svou matku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Helena Míková

Autor: Helena Míkovánovinářka

"Cest ke zdraví a životu je mnoho. Najděte to, co s vámi rezonuje, souladí, v co věříte a především čemu důvěřujete. Celý život hledám a nacházím. Homeopatie je jedním z těch vzácných darů na cestě. Ke zdraví, rovnováze i k sobě samému..."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze