Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bodnutí hmyzem může potkat i psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Léto je v plném proudu, na zahradě mi zrají meruňky, rybíz a třešně, proto je celkem logické, že má smečka přijde do styku s včelami, vosami, čmeláky (protože i ti nepříjemně bodají), komáry a jiným bodavým hmyzem mnohem častěji, než je během roku obvyklé. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Spadané ovoce se snažím sbírat rychle, aby je psi i s vosami nepojídali, ale často tomu nezabráním. Meruňky jsou navíc pro psy moc chutné a zdravé, a tak je těžké tomu zamezit. Kromě bodavého hmyzu navíc hrozí také velké nebezpečí při pozření pecky z meruňky. Ta totiž trávicím traktem malého psa jistojistě neprojde, takže hrozí spíše chirurgické odstranění.

O víkendu se mi staly hned dva případy pobodání včelou. Jeden pes to schytal do tlapky, druhý do tlamy. Není momentálně důležité, co je horší varianta, je třeba jednat rychle a navíc zvíře sledovat. Pokud by totiž nastal tzv. anafylaktický šok, musíte neprodleně vystartovat k veterináři, který zavede kanylu a veškerou léčbu bude ihned aplikovat nitrožilně. Jde opravdu o vteřiny a my nemáme čas míchat roztok nebo do bezvládného psa sypat kuličky.

Pokud je ale reakce taková, že se pes zdá jinak v pořádku, a reakce je pouze lokální – místo vpichu ho bolí, tře si ho a je ukňouraný, neklidný, motorika je zachována, aplikuji ihned tato homeopatika: Apis mellifica – ten použiji prakticky vždy. Je to homeopaticky ředěná tinktura z macerátu „včely medonosné”, a tak je podle homeopatického principu „podobné podobným” zřejmé, na co se používá. Tento homeopatický lék je vhodný, když je místo po vpichu oteklé, bolestivé a na dotek je horké. Podala jsem oběma postiženým psům v ředění 15 C, a to v rozmezí 15–20 minut 5 granulek asi 3x po sobě.

Druhým výborným homeopatickým lékem je Aconitum napellus. Používám jej ve stejném ředění. Je vhodný, když je pes po bodnutí vystrašený, utíká, kňučí, snaží se schovat a má velký strach. Prostě se hodně leknul a v panice může i kousnout.

Ledum palustre je další vhodný homeopatický lék, který mám ve své lékárničce. Stejně jako po očkování aplikuji tento lék i v případě bodnutí hmyzem v ředění 15 C několikrát za sebou. Místo rány bývá chladné (na rozdíl od výše uvedeného Apis mellifica).

Můj velmi oblíbený lék, který přidávám prakticky vždy, je Arnica montana. Ta léčí, zmírní bolest a celkově způsobí lepší hojení rány.

Můžete si udělat tzv. „koktejl” a rozpustit více homeopatických léků ve vodě najednou (ne však více jak 8–10!!!) a podat zvířeti do tlamky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 16:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze