Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bodnutí hmyzem může potkat i psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Léto je v plném proudu, na zahradě mi zrají meruňky, rybíz a třešně, proto je celkem logické, že má smečka přijde do styku s včelami, vosami, čmeláky (protože i ti nepříjemně bodají), komáry a jiným bodavým hmyzem mnohem častěji, než je během roku obvyklé. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Spadané ovoce se snažím sbírat rychle, aby je psi i s vosami nepojídali, ale často tomu nezabráním. Meruňky jsou navíc pro psy moc chutné a zdravé, a tak je těžké tomu zamezit. Kromě bodavého hmyzu navíc hrozí také velké nebezpečí při pozření pecky z meruňky. Ta totiž trávicím traktem malého psa jistojistě neprojde, takže hrozí spíše chirurgické odstranění.

O víkendu se mi staly hned dva případy pobodání včelou. Jeden pes to schytal do tlapky, druhý do tlamy. Není momentálně důležité, co je horší varianta, je třeba jednat rychle a navíc zvíře sledovat. Pokud by totiž nastal tzv. anafylaktický šok, musíte neprodleně vystartovat k veterináři, který zavede kanylu a veškerou léčbu bude ihned aplikovat nitrožilně. Jde opravdu o vteřiny a my nemáme čas míchat roztok nebo do bezvládného psa sypat kuličky.

Pokud je ale reakce taková, že se pes zdá jinak v pořádku, a reakce je pouze lokální – místo vpichu ho bolí, tře si ho a je ukňouraný, neklidný, motorika je zachována, aplikuji ihned tato homeopatika: Apis mellifica – ten použiji prakticky vždy. Je to homeopaticky ředěná tinktura z macerátu „včely medonosné”, a tak je podle homeopatického principu „podobné podobným” zřejmé, na co se používá. Tento homeopatický lék je vhodný, když je místo po vpichu oteklé, bolestivé a na dotek je horké. Podala jsem oběma postiženým psům v ředění 15 C, a to v rozmezí 15–20 minut 5 granulek asi 3x po sobě.

Druhým výborným homeopatickým lékem je Aconitum napellus. Používám jej ve stejném ředění. Je vhodný, když je pes po bodnutí vystrašený, utíká, kňučí, snaží se schovat a má velký strach. Prostě se hodně leknul a v panice může i kousnout.

Ledum palustre je další vhodný homeopatický lék, který mám ve své lékárničce. Stejně jako po očkování aplikuji tento lék i v případě bodnutí hmyzem v ředění 15 C několikrát za sebou. Místo rány bývá chladné (na rozdíl od výše uvedeného Apis mellifica).

Můj velmi oblíbený lék, který přidávám prakticky vždy, je Arnica montana. Ta léčí, zmírní bolest a celkově způsobí lepší hojení rány.

Můžete si udělat tzv. „koktejl” a rozpustit více homeopatických léků ve vodě najednou (ne však více jak 8–10!!!) a podat zvířeti do tlamky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:30

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze