Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak zvládnout náročné období po ztrátě někoho blízkého

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Když navždy ztratíme někoho, koho jsme měli moc rádi, vždy nás to velmi zasáhne. Smutek a vyrovnání se s touto ztrátou jsou součástí života a díky homeopatické podpoře to můžeme zvládnout lépe, bez extrémních emocionálních projevů a následků. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lékem číslo jedna je Aconitum napellus 30 C. Podává se v náhle vzniklých situacích, ve stavu šoku, překvapí nás nepříjemná zpráva. Dávkování: ze začátku velmi často, i po 10 min., nebo rozpustit 10 granulí do 0,5 l neperlivé vody a popíjet. Jak poleví první fáze šoku, pokračujeme 2x denně.

Ignatia amara 30 C – lék ztráty velké lásky. Velká plačtivost, sklony k hysterickým projevům, nesnese utěšování, může se střídat pláč se záchvaty zoufalého smíchu. Dávkování 2x denně.

Natrum muriaticum 30 C – velký smutek, který uzavře do sebe, a své emoce nepustí ven a neuvolní je. Dávkování 2x denně.

Staphysagria 30 C – otázky ,,Proč zrovna nám se to stalo?“, velký pocit nespravedlnosti a třeba i ponížení. Dávkování 2x denně.

Lachesis mutus 30 C – svůj smutek uzavře do sebe, ale uleví se mu, když si o tom s někým promluví a svěří se. Dávkování 2x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 07:27

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze